Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Laslow #1545 üzenetére

    Nézd meg először, tényleg nem fordítva tetted-e be, az egyrészt kényelmetlen, másrészt ha a lencse az ujjadon van, látod, hogy a pereme kicsit visszahajlik. Legegyszerűbb, ha ki meg befordítod, és érződni szokott, hogy melyik irányban "szeret lenni". Persze nagyon vékony lencsénél (egynapos pl.) nehezebb ezt észrevenni, hónaposnál viszont látszik rendesen. Némelyik márkánál van jelzés, írás is rajta, Focus Night&Day-en pl. valamelyik este láttam meg, hogy van egy "OK" felirat, ami akkor olvasható jól, ha jól van fordítva a lencse. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Nordik

    őstag

    válasz Laslow #1545 üzenetére

    Nem lehet, hogy az egyik szemed cilinderes? De mivel nagyon kis mértékben, ezért nem adtak rá tórikus lencsét és ezért látsz azzal a szemeddel kicsit rosszabbul.
    Mert nálam ez van, egyik szememmel nem látok a legélesebben, viszont ha mindkettő lencse bent van akkor tökéletes.

  • Nordik

    őstag

    válasz Laslow #1548 üzenetére

    Akkor ez lehet a probléma. Engem egyáltalán nem zavar, az elején se zavart. Talán csak akkor furcsa amikor valamit közelről kell olvasnom. Valószinű neked viszont elkelne a tórikus lencse.

    Igazából ez a cilinder dolog szerintem olyan, hogy nem is homályosan látsz, hanem a betűk, számok körvonalai nem a legélesebbek ilyenkor. Tehát a dioptriát hiába emelik. Mi próbáltuk emelni, dehát ugye hiába, csak nagyon kicsit javult a helyzet.

    De tényleg ha nem látsz rendesen és nagyon zavar akkor menj vissza. Bár a tórikus lencsék azért drágábbak és elég kicsi is belőlük a választék. Nekem ez is fontos szempont volt és mondta is a doki, hogy nekem tényleg teljesen fölösleges. Pedig aztán én is féltem azért a szemem. Főleg, hogy most kiderült pár dolog róla... Szerinte ha hivatalos gépkocsivezető lennék vagy hasonló akkor kellene csak a tórikus lencse, mert ott nagyon fontos állítólag az éleslátás. :)

    Nem tudom mennyire lehet igaz, de az lehetséges, hogy a lencse tökéletes illeszkedése miatt javulna idővel ez a cilinderes dolog? Nem értek hozzá annyira, de ha valakinek cilinderes a szeme az azt jelenti, hogy nem teljesen egyenletesen görbe a felülete a szemnek és ebből adódik a nem tökéletes látás? Nemtudom jobban megfogalmazni, de ha belegondol az ember lehet benne valami. :U

Új hozzászólás Aktív témák