Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Nordik #1540 üzenetére

    A lézereshez a vizsgálat ingyenes, ha neten jelentkezel bármelyiknél, és nem jár kötelezettséggel - szerintem nyugodtan menj el és nézesd meg a szemed. ;) Ott pontosan megmérik, hogy milyen vastag a szaruhártyád, ezt úgy tudom sima szemészek nem igazán tudják megtenni. Sajnos van egy bizonyos vastagság, ami alatt nem megy a dolog, mivel ugye arról szól, hogy leégetnek a szaruhártya felületéből, és maradnia is kell valamennyinek...

    Ők pontosan megmérik egy spéci műszerrel, hogy hol milyen vastag, szóval hátha mégis lehet, ezt én így nem tudhatom. De tény, hogy nem mindig megy a dolog. Van olyan ismerősöm is, akinek megmondták, hogy sajnos "gyárilag" túl vékony a szaruhártyája, ezért nem lehet műteni a rövidlátását.

    mod: A szaruhártya vastagsága tudtommal adottság, így születik vele az ember. Sőt genetikai dolog is van benne, apumnak pl. olyan vastag, hogy mindig azt mutatják a normál szemészeti gépek, hogy zöldhályogja van ("túlnyomás" a szemben), holott csak a gép nem tudja megkülönböztetni a nagyon vastag szaruhártyát a zöldhályogtól. Mázli, hogy a testvéremmel együtt mindketten örököltük, mert sajna rövidlátás is befigyelt mindkettőnknél...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák