Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Találnom kéne egy rollert, de semmi közöm a témához, kb azt sem tudom hol kezdjem (a topik olvasásáig meg némi árukeresős keresgélésig azért eljutottam), mikre kell figyelni, milyen márkákat érdemes nézni vagy épp kerülni, egyéb jellemzők, felszereltségek, üzemeltetés, karbantartás, stb., szóval a segítségeteket szeretném kérni.

    186 cm, 100 kg vagyok, így a csak 100 kilóig terhelhetők kiestek és két 45-ös cipőnek kéne hely. 10-15 kilométeres útszakaszok bejárásához lesz használva Budán, jellemzően úgy, hogy tömegközlekedéssel felviszem a legmagasabb pontra, és onnan csorgok lefelé. De ez nem mindig megoldható, illetve később egy kisebb várost (ahol a nullához konvergál a tömegközlekedés) is ezzel kell majd bejárnom, szóval kell kraft, hogy emelkedőn is használható legyen. Árban 150K~250K HUF körülre vagyok belőve mentálisan. Amiket eddig találtam, azok 250 körül voltak, de ha van olcsóbb, hajlandó vagyok érte némi kompromisszumra. Örülnék, ha nem kéne hozzá semmi app, ha lehetne sima rollerként is használni, ha esetleg lemerül (ilyenkor csak a bázisig vissza), és ha minél olcsóbb lenne fenntartása. (Erről pl fingom sincs. Mennyit bírnak pl a kerekek, fékek?)

    A topikból szemezgetve a Segway F40I, F40D II és F65I típusok jónak tűnnek, meg néztem (az ára miatt) a topikban ajánlgatott Okai Neon lite-ot, bár ez max 100 kilós, szóval valószínűleg kiesik. A 300W-os, max 600W-os motort sem értem, akkor most 300 vagy 600? Mekkora teljesítmény kell egyáltalán ahhoz, hogy dimbes-dombos terepen, ~110 kiló terheléssel ne legyen szenvedős?

    A fenti három Segway mind 700W-os, kb egy árban vannak, (245K, 250K, 265K), viszont a F65I (gyanítom lejtőn hátszéllel) hatótávja 65 km a másik kettő 40-éhez képest. Ez hogy jön ki? Tényleg tud másfélszer annyit, mint a másik kettő? Ráadásul rövidebb töltési idővel? (5 óra vs. 6.5 óra)

    A Kickscooter F2 és F2 Plus kb ötvenezerrel olcsóbb, de nem tudom, hogy a 400W mire elég.

    Szóval plz, help! :)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Huh, köszi mindenkinek az infókat!

    A 20 km/h, meg az emelkedőn 10km/h nem akkora probléma, illetve vállalható (kényszerű) kompromisszum. A ~250K-s keret eléggé behatárol, ahogy látom.

    Szóval perpill az F65i áll nyerésre a trepni mérete miatt, hogy legalább kényelmes(ebb?)en elférjek rajta. Kár, hogy tömlős a kereke..

    Lehet ezt/ezeket lábbal hajtani, ha lemerülnek?

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz Thunderzolee #24086 üzenetére

    Nem is huzamosabb ideig gondoltam, csak hogy ne kelljen egyből kézben vinni a 20 kilóját, ha valamikor úgy járnék, hogy terepen merül le. Ha ~fél km-t el lehet rúgni agyérgörcs nélkül, az már oké. Muszáj ebben az ársávban maradnom, szóval erősebb modellre minimális esélyt látok.

    Köszi megint a segítséget! DigitXT, neked is!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Új hozzászólás Aktív témák