Új hozzászólás Aktív témák

  • hunyó

    újonc

    Sziasztok!

    Új vagyok a fórumban, bár sokat olvastam, és kerestem már benne. Az eszpresszózásban is kezdő vagyok, de nemrég löttem egy ECM Casa Seconda típusú gépet és berántott a gépszíj...

    A gép Jolti fórumtárséra emlékeztet, de nem azonos (szóval Casa Seconda nem egyenlő Casa II). Most raknám össze egy alapos szétszedés, tisztítás, rendberakás, rézcsőtuning után, és töröm a fejem, hogy mennyire térhetek el a tervezői szándéktól. A kazán tetején - a központi furatot, meg a fűtőbetét kivezető furatait leszámítva - egyetlen átmenő furat van, az a gőzcsőé. Van másik három pici menetes zsákfurat, abból egyikrre ment egy test, egy másikra valami termisztorféle (?).

    Tehetem-e vajon a vízbevezetést felülre egy 90°-kal elforgatott T-idommal úgy, hogy a vízszintes szár a gőzé, felülről meg jön a víz? Amúgy minden nélkül iszom jelenleg is a kávét, tehát a gőz nem tűnik fontosnak.

    Egyelőre abban gondolkodom, hogy a félliteres rézkazán, meg a 4,5 m-es rézcső felülről bevezetve kellő hőstabilitást ad egy duplához. A PID dolog is foglalkoztat, de ugyebár, ahhoz már végképp kevésnek tűnik az egy furat...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák