Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmarci25

    veterán

    válasz robag93 #9045 üzenetére

    Szentségtörésről szerintem szó sincs, egész egyszerűen annyi, hogy egy automata géppel kevesebb lehetőséged van variálni a végeredménnyel. Az őrlést illetően pl 3-4 beállítási lehetőség van, és ital típusonként is egy mennyiségi lehetőség. Ez vagy illeszkedik a kávéhoz, amit beletettél vagy nem.

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz robag93 #9045 üzenetére

    Semennyire sem szentségtörés, maximum ott. :) Asszonyom szüleinek van valami ilyesmi Philips (régebbi széria vszeg), igazából tud főzni és... ennyi. A tartály miatt sztem gyorsan tud tejhabos cuccokat csinálni, ez előnyös, én gőzkarral csak szerencsétlenkedek a Gaggiámmal. :O :D

    Én amit látok adatlap alapján az az hogy 15 baros nyomása van, sejtem hogy az őrlő nem állítható nagyon finomra de... ennyi. Kapuciner, AVX, Pall&Yotz kávék tömhetőek bele hogy finom jöjjön ki kiss állítgatás után, igaz espressot biztos nem csinálnék vele a fentebb írt két limitáció miatt (meg amúgy se szoktam azt) de napi kávéra simán jól használható ha nem raksz bele "kényes" kávét.

    Neked kell eldönteni hogy kell-e új hobbi igazából. Szerintem nem vészes annyira a kávékészítés külön eszközökkel, sokminden nem kell hozzá plusz, én igaz "visszatérő" vagyok most de sosem volt a gépen, darálón, tamperen és knock boxon kívül más régen sem, sosem játszottam a hőfokkal se, nekem ez a része annyira nem érdekes. Most szerzek be azért mást is (puck screen hogy ne kelljen törölgetni a vízterítőt minden kávé után, WDT tool mert állítólag elég ASMR élmény rögmentesíteni az őrleményt vele, illetve bottomless kart mert elég menőn néz ki), de csak kényelmi és szórakozási céllal. Tovább nem is akarok lépni, max más hobbi miatt (külön controllert akarok a gépbe majd egyszer, mert jó szórakozás megcsinálni).

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • nyunyu

    félisten

    válasz robag93 #9045 üzenetére

    Saját tapasztalat a Krups EA819-cel, hogy a barista feliratú tejpótlókból sokkal jobb állagú habot generál, mint hideg tejből, viszont még egy olyat se ittam, ami ízlett volna.

    Tejből viszont csak fél centi habszerűség keletkezik a tejes programok választásánál.

    Ja, kávéfőzőmhöz adnak külön gőzkart is, csak éppen nincs manuális gőzőlés programja, úgyhogy nem lehet külön edényben lötybölni a tejet, amíg nem tetszik a habja.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák