Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi99

    addikt

    válasz Vesa #20 üzenetére

    Ugye azt tudod ,hogy kb 30-40 éve kezdett el elterjedni ,hogy minden háztartásban legyen egy (kettő) autó? Temészetesen lehet találni mind2 oldalra megdönthetetlen indokot , hogy miért is jobb mindenkinek a sajtát megoldása...
    Ha viszont meg tudod oldani ,hogy minél kisebb/kevesebb járművel oldod meg az életed az dícséretes... Van aki úgy érzi rá van szorítva ,hogy autóval járjon ,van aki nem... de sose mást okolj azért ,hogy te melyik megoldást választod.

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vesa #20 üzenetére

    Nem tudom mennyi idősek a gyerekek, de (saját példám, régről), mi már 3. de a "maradék" diáktársam is 4. osztálytól egyedül közlekedtünk (az előrre betanult útvonalon).. Azt még telefon se volt akkor elterjedve, hogy elérjenek ha volt valami... 5.es voltam amikor az első osztálytársamnak telefonja lett, komoly vita keletkezett miatta az osztályban "kell-e ez nekünk és mire jó" (nem volt rajta még játék, nagykijelző, stb), arra jutottunk, neki végülis jól jöhet mert epilepsziára hajlamos volt, de más (egészséges) gyereknek totál felesleges.. Suli után úgy is hazamentünk, ha nem akkor majd "csavargás után" :DDD

    Mindegy, a lényeg: amikor már a tizen+ éveseket "cipelik" a szülők ide-oda... valahogy kicsit túlzásnak érzem ha van közlekedési alternatíva.

    De úgy néz ki már a 90-es évek is más világ volt ... akkor még kimehettünk a szabad ég alá ha ahhoz volt kedvünk :DDD (pár közelebb lakó osztálytárshoz beugrani, stb)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Vesa #20 üzenetére

    Agglomerációban, gyerekkel azért más. :) Nekem azokkal van bajom akiknél van rendes tömegközlekedés (pl. metró gyorsan elérhető nekik és az állomástól sincs messze munkahely, iskola etc), vagy szimplán pár kilóméteren belül van a munkahelye de mégis autóba ül mert kényelmesebb.

    Én személy szerint kisvárosban élek, ~2,5km talán hozzám a munkahelyem, vagy gyalog vagy kerékpárral járok be dolgozni. Más kisebb távolságról meg autóval. Szóval... jah, egyrészt nettó pénzégetés, másrészt meg ez is azért hozzájárul ahhoz hogy télen szar szmogos a levegő nálunk. (Völgyben van a városunk, konkrétan főút mellett szellőztetni sem lehet a társasházakban.)

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • ricsi99

    addikt

    válasz Vesa #58 üzenetére

    Én 20km-re melózóm. Bringával már nem menne 50-vagyok, így kismotor... Mehetnék kocsival is , mert tömegközlekedés kb 1 óra ,mocival 20 perc... kocsival 15.. Megoldható ,hogy nem mindenhova kocsival kell járni... ha sikerül szerzek jobb elektromos bringát /pár napelemet s csók nafta
    2km re van az állomás... most lehetne hogy kocsival kiviszem a párom az állomásra aztán gó meló visszafelé ugyan ez vagy kimegyek érte... de van neki elektromos bringa... 10 perc alatt kint van.....
    Az életmódod olyan amilyenre kialakítod... ha nem tudod akkor valami hiba van...de ne várd ,hogy más alakítsa az életed...

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz Vesa #61 üzenetére

    "Az életmódod olyan amilyenre kialakítod... ha nem tudod akkor valami hiba van...de ne várd ,hogy más alakítsa az életed..."
    Ha a te életed ilyen, akkor te választottad ,mert úgy gondolod neked megfelel.
    Én másképp alakítottam ki... nekem ez megfelel és nem is mutogatok másra..
    Ez olyan tipikus magyar

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vesa #59 üzenetére

    Anno több osztálytársam is busszal jött, volt amelyik át is szált közben másikra és napi 2x 30-40 percet utazott (egyedül).
    Egyébként nem feltétlen veszélyesebb manapság a társadalom (akár este) mint anno, csak a hírek gyorsabban terjednek, és mindenki (nem kis média "hírértéke van" nyomásra) "kiélezett, és feszült", így ha még jobbak is manapság a mutatók a témában, akkor is rosszabbnak érzik az emberek (hisz állandóan arcukba rakják ha van valami)..
    40 éve.. hát annyit tudok akkor még volt KMK, de én is csak hírből ismerem ezen dolgokat, nem éltem akkor.

    Csak óvatosan azért, egy generációs probléma van kialakulóban, hogy a már 2000-res évekbeli generációnál is vannak olyan gondok, hogy egyszerüen még 20 évesen se önállóak (és nem csak anyagi okokból, ők megszokták, hogy "mindent megkapnak" illetve "mindent megoldanak helyettük").
    Ami az autó VS kerékpárt illeti, 20 éve szerintem rosszabb volt a helyzet (úgy tapasztaltam), persze észnél kell lenni (de sok magyar város egész normális kerákpározhatóság szempontjából.. pár specifikus útirány kívételével sok helyre védett kerékpárúton el lehet jutni budapesten vagy más nagyobb városban).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák