Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz ffodi #15194 üzenetére

    :R :R

    Ezekről a dolgokról kevés tapsztalata van a júzereknek, még fórum szinten is. Én is elég sokat foglalkoztam a témával, miután az E8200-vel befürödtem. Nehéz konkrétumokat kihámozni, még a gyakorlati tapasztalatokból is, de a probléma valós. Valószínűleg a fesz tüskéknek is van hozzá köze, és innentől kezdve az alaplapnak is.
    Minél stabilabb a tápellátása a lapnak, szerintem annál kisebb a rizikó, ill a degradálódás mértéke. Illetve a tápellátásnál képbe jön még a házikó tápja is. Mennyire minőségi, mekkora ampert ad le és azt hány darab ágon stb. Szóval a probléma egészen összetett is lehet akár.

    E8200 korszakban még Enermax 450W táppal toltam. Bár minőségi, és elvileg elég volt akkor, közel sem biztos hogy a gépem is így gondolta, bár látható, érzékelhető hibát nem produkált. Aztán jött a Chieftec CFT-850-14C, és utána nem vettem észre degradálódást az E8400, E8600 típusokkal, pedig kaptak azok is 1,4V körül. A Q9650 időzött nálam a legtöbbet de ez az 1-2-3 század Volt, nem jelentős 1,5-2 év alatt.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák