Új hozzászólás Aktív témák

  • laychi

    veterán

    válasz ricsi8800gt #27322 üzenetére

    3570-ről volt szó illetve 3770-ről,mint opció,mert nem akar lapot cserélni.(szóval nonK prociról)

    A 3570k-t többre tartanám,mint egy 3770-et,mert nyers erőben 25-30% pluszt lehet kihozni belőle az alap órajelhez képest.Ezzel lekörözné bőven a 3770-et,még akkor is,ha az aktuális játék a HT-t is tudja alkalmazni(de ugye ez nem biztos,hogy tudja is használni,abban az esetben pedig a 3770-nel is ott van ahol egy nonK 3570-nel lenne,szóval a HT miatt felesleges plusz kiadása lenne)

    Ha cserélnie kellene lapot emiatt,akkor haswellre váltana a kolléga.

    Én alapvetően azt javasoltam neki,mint az korábbi hozzászólásomnál olvasható,hogy a jelenlegii procija mellé vegye meg a kártyáját,tesztelje le,hogy mindenhol megfelelően kihajtja e.
    Egy linket is társítottam,ahol a google első három találata youtube videó,ahol i5 2400 van párosítva gtx970-nel.

    Egyébiránt nekem van egy "X" beállításom,amihez viszonyítva X %-on dolgozottt a processzor 3,2 illetve 4,7Ghz-en.
    Namost,ha a kártyának erősebb beállításokat alkalmaznék,akkor nagy valószínűséggel a cpu limittől negatív irányba eltolódna a processzor használat,így mondjuk,ahol jelenleg 85% volt a cpu használat 3,2Ghz-en,csökkenhet akár 65-70%-ig is.
    Felbontás növelésével is el lehet ezt érni,Maxwellnél (keplernél is) meg ugyebár ott van a DSR funkció.

    Lényeg,vegye meg a kártyát,teszteljen,ha azt érzi,hogy nem elég valahol,akkor döntsön, hogy mit lép.

    Ha váltani akar én mindenképpen a 4690K-t ajánlom megvenni haswellből is,nem egy szorzózáras processzort.,mint az általa említett 4590.

Új hozzászólás Aktív témák