Új hozzászólás Aktív témák

  • w333

    félisten

    válasz -secret- #126993 üzenetére

    Vagy te most a nem hivatalos helyről beszerzett telefonról beszélsz ? :B

    Ebben az esetben mindig a telefon vásárlás dátumát nézik és onnantól kezdve él az 1 év teljes körű jótállás, szóval tegyük fel hogy te 2015 feb.2 vásároltad valahol az EU -ban és teljesen mindegy ez idő alatt hányszor cserélteted refub telefonra mert a Szavatosság 2016. Feb. 2 -tól indul ami 1 év szóval 2017.feb. 2 -íg van időd a szavatosságon belül javíttatni (cseréltetni) aminek van egy bevizsgáltatási díja ! :)

    Ha hivatalos helyről veszed és 1 éven belül cserélteted akkor a garancia mindig újraindul a 12 hónap és ennek megfelelően ha lejár kezdődik a szavatosság !

    Szóval az jár jól aki pl hivatalos helyről veszi és az első évben a garancia lejárta előtt valamilyen hibával cserélteti a telefonját mert akkor mindig újraindul az 1 év !

    Ha nem hivatalos helyről veszed akkor pedig teljesen mindegy hogy hányszor cserélteted mert a vásárlás napjától amikor először beaktiválod indul az 1 év garancia és az le is telik ez nem indul újra ! :N

    Szerk.

    Figyelem ... használt refub telefonokkal kapcsolatban !

    HW apróról vásárolva én pl. mind a 2X belefutottam (i6 és i5S) abba hogy nem akkor jár le a garancia mint amivel hirdetik ! :(((

    i6 -t Szeptemberben vettem ami imei alapján azt mutatta hogy a jótállás köv. év szeptemberben fog lejárni egy kis idő múlva már írta hogy Áprilisban lejár !

    i5S -t Októberben vettem imei alapján szintén az írta hogy köv. év októberében fog lejárni közben júniusban már lejárt a jótállás ! :o

    Szóval refub cserénél az Apple -nak van egy elég hússzú átfutási ideje, ezt legtöbben kihasználják és úgy hirdetik hogy 1 év teljes körű garancia hiszen imei alapján még ezt mutatja a Warranty, közben ez kis idő múlva 1-2 hónap változik és már a rendes jótállást mutatja ami sajnos jóval kevesebb ! :(

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Új hozzászólás Aktív témák