Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgeza

    veterán

    válasz Shyciii #290490 üzenetére

    Kérdés, mit értünk Magsafe alatt? Én technikailag annyit, hogy egy adott méretű, gyűrű alakban elhelyezett mágnes tartja a készülékben vagy a tokban ugyanilyen alakban elhelyezett fémlap segítségével a készüléket (vagy a készülék egy adott tartozékot). Így megmarad a lehetősége annak, hogy középen elférjen a vezeték nélküli töltés tekercse. Ennek adott az apple egy hangzatos nevet. Ilyen értelemben, vagyis technikailag ez a baseus töltő is a magsafe-nek megfelelő kialakítással rendelkezik. Az, hogy mondhatja-e rá vagy nem, az már jogi kérdés, aminek nem vagyok tisztában a feltételeivel. Illetve immár a honlapon szereplő adatoknak sem szabad vakon hinni egyik irányból sem.
    Mert, ahogy említettem, megjelenik a kör alakú animáció egy kis villám ikonnal ezzel a töltővel, így - a fenti információk alapján - mégiscsak működik a gyorstöltés, míg a rögzítése a Magsafe szerinti mégoldású.
    Mégegyszer: az én értelmezésemben a Magsafe nem más, mint egy adott formában (kör alakban) elhelyezett mágneses rögzítési kitaláció, ami kapott egy elnevezést. Ennél több műszakilag ebben nincs. Az apple kikötheti, hogy milyen feltételekkel használható a Magsafe kifejezés, és ehhez köthet egyéb műszaki paramétereket stb.

Új hozzászólás Aktív témák