Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z00mhead

    tag

    válasz z00mhead #29872 üzenetére

    Na, hát csak hogy valahol summázzam (leginkább saját magamnak): az Invitel-Digi átállás nálam kerek 3 hét netkiesést okozott. Naponta 1-2-szer hívogattam őket, egy 15 oda-vissza emailezgetés és 2 darab személyes ügyfélszolgálatos megjelenéssel később már volt is újra netem. Egészen másfél napig, mert a kis huncutok ma reggelre bekapcsolták a wifit az általuk adott modemen (ONT-on, hogy ne verjem ki a szakmázósóknál a biztosítékot). Nem is zavart volna, ha nem úgy kapcsolják be, hogy semmiféle védelem nincs rajta, az utca embere jelszó nélkül tudja használni a netem. Segond, bár a modembe (ONT-ba) nem tudok belépni semmilyen user/password kombóval (még azzal sem amit a Digis telefonos ügyintéző mondott) van egy szép WLAN gomb, biztos ki lehet vele kapcsolni ezt az aprócska security risk-et. Hát nem! 10-15 másodpercre kikapcsol a wifi (lényegtelen, hogy 3 vagy 30 másodpercig nyomom, ugyanaz a hatás) majd vissza, szórjuk a biteket a környék ingyennetezőinek újra. Okké, akkor hívjuk az ügyfélszolit (aranykártyás, visszajáró ügyfél vagyok náluk amúgyis :) ). Kb 5 perc után megértette az ügyintéző, hogy egy semmilyen módon nem védett WIFI nem éppen a boldogsághoz vezető út, én kikapcsolni nem tudom, legyenek kedvesek ők. Nem tudták kikapcsolni. Jó, sebaj, milyen egyéb mód van ezen kockázat megszüntetésére? Kapcsoljuk át a cuccot bridge módba! - hangzik emberünk válasza, és már hallom, hogy pötyögi a ticketet (közben 4-szer felhívja a figyelmem, hogy az internetet csak az 1-es LAN-portba dugjam, mert másutt nincs - én röhögök a LAN2-re dugott, tökéletesen működő, interneten 1000/300-zal száguldó desktop képernyője előtt, de jó, legyen, LAN1 saját router, abba gépem mazzagja be, CSAK ÍGY MŰKSZIK, azt mondják).
    Ez reggel kilenc, majd 13:55-kor jön az SMS (épp 5 perccel egy munkahelyi videókonferencia előtt), hogy problem megoldva, bridge ám mostantól a módi, tárcsázzunk hát. Routeren keresztül: hiba 651 (tulképp az akármi PPPoE-s megfelelője - de nem user/password hiba). Segond, a router lehet hülye, dugjuk be direktbe az asztali gépbe, pikk-pakk betárcsáz majd és újra röpülnek a bitek, letorrentezek mindent is, 4k por... 651-es hiba. :W Na akkor csörget is a 1272, ügyfélszoli VIP kártya villant, alig 5 perc liftzene után már kapcsolják is az egyébként rendkívül kedves ügyintézőt. Bemutatkozás, anyámneveszületésemidejehelye... Szóval most várom, hogy visszakapcsolják azt a fost router módba. Lesz*rom, ha ingyenwifit ad a környéknek. Hack-elje tőlem a NASA-t aki akarja, MI BAJ TÖRTÉNHET?!?!?! Majd betekerem az antennát 30 réteg alufóliával, vagy letöröm a p*csába és azzal eszem innentől: a betűlevesből a DIGI nevét rakom ki a tányér szélére.
    Bohózat ez a cég!

    Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

Új hozzászólás Aktív témák