Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin Eden

    tag

    Üdv!

    Pár hete kötötték be az invitelt (vdsl), most karácsonykor (boldog ünnepeket mindenkinek) volt egy kevés időm, hogy a modemben egyáltalán nézelődjek. ZTE ZXHN H168N modemet kaptam. Először megpróbáltam volna a régi routerem (tplink 1043nd) működésre bírni, de hiába hoztam létre új bridge connectiont és állítottam be adott portra, amire aztán a routerem csatlakoztattam, majd állítottam be azon pppoe betárcsázást (+mac klónozást is már végső kétségbeesésemben), egyszer sem sikerült a routeren netet csiholjak. Végül is pár hét alatt a ZTE-vel se volt gond, viszont valami dinamikus dns-re szükségem lenne, ezért próbáltam a routerem feléleszteni, azzal korábban használtam ilyen szolgáltatást. A zte-ben viszont csak 3 lehetőséget találtam: dyndns, ez ugye eléggé borsos árú már (40$ per év az alap csomag), dtdns, ez ingyenes, regisztráltam, viszont a router nem igazán frissítette az ip változást, tehát látszólag nem igazán működik, míg a harmadikat (dipc) meg se találtam, szóval ezzel sem vagyok előrébb.
    Szóval a kérdéseim:
    1. esetleg mit kellene még belőni/másképp konfigolni, hogy a modem+saját router kombó működjön?
    2. valaki használ ezzel a zte modemmel sikeresen ddns-t?

    Köszönettel, Martin Eden

Új hozzászólás Aktív témák