Új hozzászólás Aktív témák

  • tbw

    aktív tag

    válasz HopeckoR #17395 üzenetére

    Én csak azért kötöttem ezt mert az utcában más alternatíva nincs csak a Galga TV és az mégrosszabb.
    Éppen akkor fejlesztett az UPC Turán.
    Rá is kérdeztem hogy Galgahévízre jönnek e és azt mondták hogy 1 éven belül biztos nem.

    Mivel ez volt a leggyorsabb alternatíva ezért beköttettem.
    Jó is volt.
    Aztán kiderült, hogy van ilyen sávszél duplázó opció, na isgyi azt is kértem 1600-ért vagy mennyiért.

    Aztán elkezdett szakadozni, hosszas levelezés és társalgás után a technikai helpdeskkel.
    Kiküldték a szerelőket akik kimérték, hogy túl távol vagyok a dslamtól (650m) ezért nem tudja a vonal már a 70 mbitet.
    Mivel annyira túl kell lőni hogy nálam meglegyen a 60 mbit, ami a vonal fizikai teljesítő képességének a határán felül van.
    Ezért folyton droppolt, asszem 73 mbittel küldték, hogy itt meglegyen a 60, csak a vonal meg csak 70et tudott max.
    De mire ezt elintéztem hogy mérjék ki az is 1.5 hónap volt, én tudtam mert láttam hogy szarok a jelszintek.

    Na visszavették 30/5 mbitre, és jó is volt kb. 2 hónapig, miután most egyszercsak elkezdett lossolni délutánonként.
    ÉN arra gyanakszom hogy az elején én voltam az egyedüli a szekrényben, most pedig már rákötöttek másokat is, IPTV, stb. és ha mondjuk van egy pár olyan aki beköttette ezt a sávszél duplázót is, ami ugye nálam úgy terhelte a vonalat, hogy folyton megszakadt, akkor ez a vonal ezt egyszerűen nem bírja el.
    Mivel én nem láttam, hogy valamit változtattak volna a kábelen.

    Nem vagyok annyira járatos, hogy mi a különbség az ADSL és a VDSL között, ráadásul ez VDSL2, de gondolom több szálat használ a vonalon, írjátok le ha tudjátok itt vannak hozzáértők.
    De abban biztos vagyok hogy vonalfejlesztés nélkül, ez a régi réz telefonvonal nem bírja ezt.
    Eddig 10 mbites netek voltak, és most meg kiadnak rá 60 mbitest is ha elég közel van a központhoz.
    Bár szerintem az én 650 méterem sem olyan vészesen távoli, mégsem bírta a vonal, folyamatos volt a drop, meg a desync.

    Kértem őket hogy akkor ne tegyék 73 mbitre tegyék csak 60-65-re és akkor lenne nálam kb. 50 mondjuk, de azt mondták nekik előre vannak belőve valahogy az értékek, nem lehet ilyen finoman állítgatni.

    Most pedig itt tartunk, van ez a net és lossol körülbelül 12 órától, este 22-ig.
    Én sokat játszom online játékokkal onnan tudom.
    Az ügyfélszolgálaton azt mondták ezt nem tudják sehogy sem tesztelni, a szerelőt meg hiába hívom ki.
    Elvittem a gépemet édesanyámékhoz, másik falu, Tura, ugyanez a net, ugyanúgy lossol, ezzel kiszűrtem hogy a hiba nem nálam van hanem globálisan ebben a körzetben a VDSL2 egy fos.

    Szerintem csak alállomásokat cseréltek, de a vezetékre nem fektettek hangsúlyt egyáltalán, gondolták jó ez a parasztoknak, úgysem veszik észre átlagos netezésnél hogy lossol.

    TBW

Új hozzászólás Aktív témák