Új hozzászólás Aktív témák

  • Benszo

    újonc

    Sziasztok!

    i7-770k-val, hozzá NZXT Kraken X52 280mm liquid hűtővel szerelt gépemmel van gond.
    Tegnap, négy napnyi kikapcsolt állapot után meló utáni játszogatásra készültem. Bekapcsoltam, kb. 5 mp után megjelent az info American Megatrends háttérrel, miszerint a procim túlmelegedett. Mivel ennél a gépnél még nem találkoztam ilyennel, megnéztem a BIOS-t, feszültség oké (1.2,2.0 V között mozog), proci 80+ fokos 1-2 percen keresztül. Kikapcsoltam, vártam. Visszakapcsoltam, ismét ua. a hiba. Negyedik-ötödik próbálkozásra sikerült bootolni, mindezt valami borzalmasan hangos hűtés mellett. CAM Softwaret használok házvilágítás, stb. célra, így azon monitoroztam a hőmérsékletet, folyamatosan 77 és 95 (!!!) fok között ugrál - gép hátoldalán is érezhető a forróság. Nem akartam teljesen szétégetni a dolgokat, így képeket nem készítettem, 5 perc után kikapcsoltam.
    Januári a config, így gyári + PCX garis majdnem minden. Ma szétszedtem, pasztázást ellenőriztem, újra fogom kenni, de volt rajta, nem tartom valószínűnek, hogy ezzel lenne a gond (9 hónapos gépnél nem túl jellemző :F ). Pluszinfo: soha, semmilyen formában nem tuningoltam még a procit, pont a gari miatt, minden gyári alapbeállításon pörög, illetve eddig soha nem tapasztaltam túlmelegedést, 9 havi intenzív használat mellett - átlag napi 4-5 órát biztos ment. Pár hete takarítottam kívül-belül a vast, azóta többször gond nélkül használtam - ennek ellenére ellenőriztem a csatlakozókat, rendben van minden.

    Mit tanácsoltok? Egyből szerviz?

    Eléggé elkeserítő a helyzet, előre is köszönök bármi nemű tanácsot. :R

    I don't need to "get a life". I am a gamer, I have lots of lives.

Új hozzászólás Aktív témák