Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #Morcosmedve

    veterán

    válasz laychi #17384 üzenetére

    nem lehet, hogy rakott rá egy kis "biztonsági tényezőt"?

    © asszongya'hogy

  • HSM

    félisten

    válasz laychi #17384 üzenetére

    De, egy tízperces IBT 4GB rammal lemegy gond nélkül. Ugyanakkor a Linx-nél 12GB ram picit jobban megterheli, IBT a 4GB-al semmi. 1,17V-on akármit csinálok, nem stabil 4500-on, 12GB-al rammal tesztelve és gyakorlatban sem teljesen. :N A Linx 1,17V-on fél órán belül 124-es BSOD-vel elszáll 4500-on 12GB-al tesztelve. ;)

    Amúgy kb. ez az 1,17V "szintű" 4500Mhz-es stabilitás lehet az 1,2V-os 4600-as. Szóval nem kellene sokat rádobni szerintem, hogy jó legyen, de nem akarom kicentizni, bőven elégedett vagyok így 4500-on. :)

    A korábbi, 1,205V-os VID-es eredményemből sikerült 0,02V-ot faragni, ami szerintem nem rossz, illetve az 1,92V-os VCCIN-ből 1,76V-osat csinálni. Igen, bizonyos dolgokat nem jól belőve (Sysagent, VRING) ennyit kért a stabilitáshoz.

    Nem állítottam, hogy az a 4600-am stabil, csak azt akartam mutatni, hogy nálad a magasabb fesz ellenére hűvösebb, ezért linkeltem egy korai eredményem. ;) 4600-on sosem használtam, nem is volt célom, csak pár gyors tesztet csináltam úgy.

    Amúgy azt sem állítottam, hogy a mostani beállításaim tökéletesek, csak azt, hogy úgy gondolom, sikerült kihoznom végre a maximumot a cuccból, természetesen nem kizárt, hogy a jövőben találok mégjobbat, de jelenleg, nem kevés állítgatás, tesztelés után ez az állás. :D
    Ugyanakkor ezt már több, mint egy hete így használom, kapott hideget-meleget, rengeteget teszteltem is, és eddig hibátlannak tűnik. :R

    A célom sem az volt, hogy hencegjek vele, hanem hogy megmutassam, nálam hogy van beállítva, hátha valakinek jól jön.

    (#17386) laychi: Kacc kacc kacc... :U Ha nem is 4500-on, de 4400-on tuti be lehetne lőni. :P Amúgy is azt írtam, 4500 körül tudnak a 4690K-k, nem azt, hogy pont 4500-at.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák