Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    Ez meg 97-ben tortent, feljesztettem P1-s a gerpeomuvemet, osszepakoltam a cuccokat, az asztalon fekudt a mini torony kucko, benne az uj alaplap, CPU, VGA, Voodoo 3D zsuga, RAM... minden jol muxik, megy gep folyamatsoan mar orak ota, loop-ban futtat videokat terhelesnek, en meg ugy gondoltam, hogy aaaa becsavarozom oket, ne lifegjenek mar itt, elso zsuga ok, masodiknal a csavar nem kapott bele a menetbe, es beesett a mukodo gep alaplapjara. Egybol megallt minden. Levert a viz 1000-l, de kikapcs-bekapcs es mukodott minden. :C
    Kovetkezo gep, P2cerka 266, ennel menetkozebn kihuztam rack-bol a HDD-t, es hallom azta jellegzetes kattanast, meg erezni hogy ''nehez'' a hdd -giroszkopikus ero- aztan egyre konyebb lesz... akkor radobbentem, hogy: Ja ez be volt kapcsolva? Nahat... Nagyon csondben ment az a gep, a power LED vilagitott ugyan, de eltarkarta az agyrol lelogo takarom, a rack nem kulcsos volt, es ki lehetett huzni siman belole a fiokot. Mondjuk baja nem lett, csak nem volt szabad a D meghajtora lepni, akor egybol megfagyott, de kulonben ment tovabb a gep ugy is. :C

    Unokatesom gepgyilkolasai: Asrock K7VM2 full integralt alaplap (KM266), SDR es DDR memot is szereti, 128M DDR RAM-ja volt benne, szerzett 256M-s, de SDR modult, hogy azzal majd jobb lesz, persze azert az neki is leesett, hogy a 128M-nel a 256M az csak tobb mar...de 384M az megtobb. Tobbet nem is indult el az a deszka. :C
    Suliban az osztalytarsakkal beszelgetett es mondtak neki, hogy a 80 eres HDD kabel az jobb, mert azzal gyorsabb lesz a gep, hat nosza egybol kelltet is egy az 540M-s HDD-re is, de ez meg egy olyan HDD volt, amin mind a 40 tu megvan a kabelen meg ugye csak 39 luksi van...hat betolta erobol, a csati meg a tusket, persze nem akart menni a gep, de egy fogoval kihuztuk a tusket es a 80 eres kabelt ezzel el is felejtette. :C
    Egy CD iro prg lockolta az ajto, de meggondolta magat, aaaa megsem irok CD-t, nem tudta kivenni a CD-t, kifeszitette csavarhuzoval, a kis lenyilo ajto eybol letort, a talcat meg kihuzta erovel, a kis fogaskereknel meg vmi eltorott. Aztan felhomalyositottam, hogy van az a vesznyito, meg egy RESET-re torlodik a CD ajto zart allapota, es isman kinyilik.:C
    Kicsi PC kuckobol egy nagyobb kuckoba koltozes, megyek at hozza vmi CD-vel, erre mondja hogy mar 3.5 oraja szerelik at 2 haverjaval az alaplapot az egyik hazbol a masikba, mert sehogysem akarnak bemenni a kartyak rendesen...hat az alaplapot kozvetlenul a kucko vazahoz, a ''tepsihez'' csavaroztak, azaz full zarlatban volt az egesz, meg ezzel ugye lejjebb is kerul ezert nem ertek le a kartyak, ha be akartak csavarozni oket a kucko hatlapjahoz, csak az az egy aminek a hatlaplemezet mar levettek. :C
    Na nagy nehezen osszejott egy Duron-s konfig, uj CDiro is van, de nem latja a deszka, biztos azert, mert szar regi a BIOS-a, ujabb mar nemvolt, -sajat kezuleg frissitettem be neki a legzsirujabbra-, ugyhogy gyorsba el kell adni es akkor majd abbol vesz egy olyat ami keni-vagja...na egybol el is vittek a cuccot itt a PH-n olyan occse' adta csak vigyek, ezt a regi szart, felhiv mi van, mondja hogy az a huje regi BIOS nem latta az uj CDRW-t, ugyhogy eladta...kerdem tole: -Ugye a CDRW-t nem a Raid-re dugtad? -Oooo...miert? -Mar mindegy...:C
    Meglett az uj cucc, vmi ECS alaplap, ez is KM266 chipsetes, megvan a CPU, a kuler meg minden, csak RAM nincs, de holnap megjon postan. Atvittem neki n+1. Win98SE CD-t amit irtam neki, mert valahogy mindig elvarazsolta, ekkor mutatja hogy osszeszerelt mindent -azert a kezdeti kucko atszereles ota egyre jobban ment neki-, nezem minden jonak tunik, de ha jobban nezem, a Titan kuler kicsit hujen all a CPU-n...csavarhuzo, leszedtem, hat 180 fokkal elforditva volt felrakva, ennek kovetkezteben a leszorito aszimetrikus rugo, nem a mag felett hanem az mellett nyomta a hutot le az eredmeny: Duron1300 R.I.P., a magon 2db 1.5 radiusz es a ketto kozott egy 1x45 fokos letores.:C

    Ismeros: gep allo helyzeteben akarta levenni kulert csvarhuzoval, de az lecsuszott, ugy egy tucat vezeteket szantott fel vele a NYAK-n, persze juj javiccsuk meg, de nem lett jo.:C




    hobizoli

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák