Új hozzászólás Aktív témák

  • TheVeryGuest

    senior tag

    Egyszer a lenyithatós baby AT ház teteje ráeset egy vadonat új Quantum ST 2.1-es HDD-re (nem volt benne, hely ezért csak a házkeret tetejére tettem). Persze bekapcsolt állapotban. Hát valszeg leszakadt benne pár fej, mert elég érdekes hangja volt ezek után.
    Máskor vadul mobil-rackeztünk és közben beszélgettünk. Éppen W98-at shutdownoltam, hogy kicseréljem a fiókokat, de beszélgetés közben automatikusan kicseréltem a két fiókot, anélkül, hogy a gépre néztem volna. Valszeg sikerült a shutdown alatt kicserélni őket, mert az újonnan betett HDDn látszott a másik file-rendszere. Valszeg a végső flushnál ráírta az előző HDD FAT-jét.
    Volt még pár elégetett kisfloppy amikor mellédugtam a csatlakozót. Azóta úgy kapcsolom be a gépet kisfloppyszerelés után, hogy fogom a drótját, forrósodik-e.
    Kis alaplapi hiba Gigabyte TX-en, mikor a kivezetéssel nem rendelkező USB headerre rádugtam egy hozzá nem illő hátlapi kivezetést. Ez még nem volt gáz, csak amikor megpróbáltam hozzácsatlakoztatni valami cumót. Rögötn kijött a füst vmelyik SMD cuccból.
    Sokáig nem volt borítás a házamon, de egyszer portörlés közben vizes szivaccsal hozzáértem az alaplap alfeléhez, rövidre zárva pár forrasztási pontot. Azóta a WD800JB csak slave vagy cable select módban képes működni. Az alaplap (ECS K7S6A) is meghalt, de csak fél évvel később természetes halállal, egy SMD cucc adta meg magát.
    A Creative Jukebox3-ban szétégettem a FireWire-es részt (szintén egy rosszul rádugott alaplapi kivezetés), így azóta csak USB1-el működik.
    Egyszer rossz helyre csavaroztam be egy alaplapi tüskét, és nem indult a gép az istennek se.Meg se mukkant. De aztán megigazítottam, és ment minden királyul. Mondjuk ez nem az én gépem volt.

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Új hozzászólás Aktív témák