Új hozzászólás Aktív témák

  • wnix

    senior tag

    válasz The DJ #1 üzenetére

    A legijesztőbb esetem az volt mikor egy vinyót hozott a főnőköm, hogy mentsem le az adatait - a partició állítólag hibás volt -, azt sajnos nem közölte velem, hogy nem sokkal korábban a tápcsatlakozója forrasztva volt, így én tápcsatit rádugtam és gépbekapcs után a BIOS-sal a vinyót kerestettem. Így pár máodperc múlva gyenge füstre lettem figyelmes, gyorsan kikapcsoltam a gépet, és ahogy leszedem a ház oldallapját lángok csapnak ki a házból. Ronggyal eloltottam, de a vinyó nyákja már teljesen el volt égve, és néhány kábel is megszenesedett. Ekkor néztem, hogy a tápcsati fordítva volt felforrasztva a vinyó nyákjára, így a 12V-ból 5V lett az 5V-ból meg 12V.

    Azóta minden esetben megnézem ha egy vinyóra a tápcsatit rádugom, hogy a piros kábel a piros kábel mellet legyen. :)


    Egy másik eset, amikor szabadságról visszatérve az asztalomon egy PC várt tesztelésre, - állítólag vízzel lett leöntve, és a biztosító kérte a kár méretének megállapítását -, a főnőkőm elmondta, hogy a gépet ő rakta össze, mert darabonként érkezett, de bekapcsolásnál mindig elszáll a biztosíték. Sajnos az általam végzett bekapcsoláskor egy kicsit máshogy reagált, mert nagy szikrázások közepette vágta ki a biztositékot. A hogy kezdtem nézegetni az alaplapot (még felcsavarozva a tartólapjára), feltünt, hogy az alaplap nagyon közel van a tartólaphoz. A főnőkőm sajnos távolságtartó csavarok nélkül egyszerűen összecsavarozta öket, így gyakorlatilag mindenhol folyt az áram, csak nem ott ahol kellett volna. A biztosítékot nekem kellet fizetnem, de az alaplapot a fönőkömnek :)

    tanulság a dolgokból: mielőtt bekapcsolsz egy gépet amit nem te építettél össze, inkább szedd szét teljesen, rakd össze, és csak ezután kapcsold be... :)

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

Új hozzászólás Aktív témák