Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz FerNandor #93723 üzenetére

    Egy olyan kérdésem lenne még, hogy T61-nél ugye lehet elvileg moddolt bios-szal sata II-t sebességet elérni az ssd-nek.

    Ez true.

    Érdemes azonban sata II-s ssd-t venni

    Múzeumból talán lesz ilyesmi, én már nem is emlékszem miket adtunk ki ilyen sebességgel.

    és moddolt biost felrakni

    A kérdések alapján ha van tapasztalt kolléga akkor igen, ellenkező esetben szerintem brickelés lesz.

    vagy egy sima sata ssd-vel is jelentős javulás érhető el a gyari hdd-hez képest?

    Olyat meg főleg nem tudom honnan fogsz szerezni. Ha lenne is ilyen, már az is gatyát repesztene, igen.

    Rendszer felállás és általános használat mellett tapasztalható gyorsulásra gondolok.

    Számottevő lenne. Nyíilván ez így porhintés, ez mindenkinek más. Van aki NVMe alatt nem is él.

    Vagy a sata II-nek így is kiütközne a fölénye?

    Ebben már annyira nem vagyok biztos ennyire régi gépeknél, de lehet.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Frawly

    veterán

    válasz FerNandor #93723 üzenetére

    SATA3-as SSD-t vegyél, visszafelé kompatibilis a SATA2-vel. Rendszerindulás, programok indulása, leállás, stb. közben nem veszed észre a SATA1-3, NVMe között a különbséget, ilyen töredékmásodpercekről van szó, amit stopperral tudsz csak kimérni meg benchmarkokkal. A SATA2 limitáló sebessége csak nagy fájloknál jön ki szekvenciálisan, de az is csak akkor, ha SSD-SSD, SSD-RAM vonatkozásában méred, de ez otthoni felhasználásnál elég ritka.

    A SATA2-es SSD-k már régiek, kifutott modellek vagy csak használtan van már, nem éri meg, nem lesz kompatibilisebb, mint egy SATA3. A net szerint viszont kell a moddolt BIOS, hogy SATA2 legyen T61-en.

    A gyorsabb bootolás érdekében érdemes a BIOS-ban a Fast Bootot kikapcsolni. Vigyázat, ez a BIOS-ra vonatkozik, és nem azonos a Windows 10 felhibernálást jelentő, szintén Fast Bootnak hívott funkciójával, a kettő két teljesen más dolog, csak azért írom ezt ilyen szájbarágósan, mert nem először tapasztalom fórumokon, hogy keverik a szezont a fazonnal.

Új hozzászólás Aktív témák