Keresés

Aktív témák

  • Stobbart.hun

    újonc

    Sziasztok!

    Pár hete néztem a Huawei g620s-t amiről nagyon jókat írt a teszt.
    Most viszont bejött a képbe a Honor 4c ami egy tízessel drágább, viszont specifikációban ráver - így jobb vételnek tűnik.

    Mivel sajnos 4c-ből még nincs rendes magyar teszt a neten, YouTube videókon nézegettem, de érdekes lag-ek vannak a böngészőben a pinch-zoom-nál, és az elkészült fotók mentése és megnyitása is lassúnak tűnik a g620s-hez képest (tudom, itt nagyobb felbontásúak a képek, de a hardware is erősebb).

    Összességében nekem napi használatra kellene a telefon, így nem is annyira a vas érdekel meg az AnTuTu eredmények hanem, hogy gyorsan reagáljon ha megnyitom a névjegyzéket, rányomok a bekapcs gombra stb.
    (Jelenleg Samsung S3-om van, és hiába a factory reset, 3-4 mp-es késésekkel reagál a fent említett műveletekre és ez elég idegesítő a napi használat során)

    Kedves 4c tulajok - nektek, hogy teljesít a rendszer átlagos felhasználói reakciója?
    Szerintetek jól optimalizált a software, vagy vannak néha érthetetlen lag-ek?
    Tud valaki esetleg érkezőben lévő mobilarénás tesztről?

    Köszi a válaszokat :)

  • Stobbart.hun

    újonc

    Sziasztok!

    Köszönöm amerigo a választ!

    Az akku problémásoknak:
    Hülyeségnek hangzik, de egy másik (Huawei készülékes)
    fórumon hasonló problémára az volt a megoldás, hogy
    leszedtek minden .mkv formátumú file-t a telóról és rendbe jött a dolog.
    Egy próbát megér talán.

    Lithium-os akkut meg ne formázzon senki,
    annak régen volt értelme a nikkel-metál hibrid akksiknál.

  • Stobbart.hun

    újonc

    Sziasztok!

    Fél hónapja használom a Honor 4c-t és gondoltam megírom a gyakorlati tapasztalatokat:
    (Előtte egy Samsung S3-asom volt, így ehhez tudok viszonyítani mint felhasználó.)

    Negatív:
    - a hangminősége egy 20.000 Ft-os jbl fülessel (tudom ez sem a top kategória) is műanyag, dinamikátlan, élettelen és 10 perc után fárasztó, így aki ezen akar zenei élményt magának csalatkozni fog (több lejátszó software-t is kipróbáltam).

    - 4-5 naponta egy "hálózati probléma" hibaüzenettel lefagy, újraindítás után semmi baja

    - a "vissza" érintő gombot néha nem veszi be elsőre, de valószínűleg kezdek ráérezni, hol is kéne pontosan megérinteni, mert egyre ritkábban fordul ez elő. Érdekes h a többi gombbal sosem volt ilyen.

    - az S3-as után ormótlannak hat a készülék ház (ez teljesen szubjektív amúgy)

    - a beszédhang sokszor tompa és halk - ez kellemetlen egy telefonnál :(

    Pozitív:
    - Az S3-as után villámgyors software. Most először érzem h egy használható cucc van a kezemben és nem legyintek h "á nem ugrom fel a netre megnézni mert agyf@szt kapok mire bepötyögöm és lejön". Nyilván van ennél is smooth-abb, de nekem ez a szint már mindenre elég. Remélem nem lassul majd be nagyon az idő előrehaladtával - valamennyire úgy is fog. :(

    - az akku-idő (amitől féltem) remek, konkrétan egész nap nyúzom és csak este kell tölteni, ráadásul nagyon gyorsan is tölt (én alapból kikapcsolok minden hely alapú extra szolgáltatást, meg ami nem kell)

    - a kijelzővédő fólia a csomag része

    - a záróképernyő gyorsmenüjéből azonnal előrántható a kamera, zseblápa, számológép ami nem tűnik nagy extrának de a mindennapi gyakorlatban hihetetlen áldás. Sokat szenvedtem régen h mindenféle külön appokkal ezt elérjem, itt meg alapból adott.

    Hát most kb. ennyi jutott eszembe.
    Én csak azért vettem új telefont mert az s3-as jack aljzata behalt. Nekem a zenehallgatás nagyon fontos és ez a telefon csúnyán leszerepelt benne. Viszont ezzel együtt sem bántam meg, mert végre egy igazán használható cucc van a kezemben amin élmény netezni stb.
    Összegezve:
    Ennyi pénzért jó vétel, ha együtt tudsz élni a felsorolt negatívumokkal.

    Szép napot Nektek!

Aktív témák