Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    Ha esetleg valaki máris téglásítani szeretné a Hisense tévéjét, akkor itt a szerviz menübe való belépés folyamata (az itt tárgyalt összes, 2014 utáni tévére vonatkozik elméletileg):

    1. Nyomd meg a Beállítások-gombot ("csíkos gomb" a távirányítón)
    2. Menüben legalul "Beállítások"
    3. "Hang"
    4. "Hangszórók"
    5. "Balansz"
    6. A balansz legyen "0"-án
    7. A távirányító számgombjaival add meg az "1" "9" "6" "9" -kódot
    8. Kis idő múlva a bal felső sarokban megjelenik egy zöld "M" -betű

    Innen kezdve a távirányító Beállítások-gombjával ("csíkos gomb") beléphetünk a szerviz menübe.
    Van itt sokminden, fehéregyensúly, színek, tesztképernyők (C, M, Y, R, G, B, W, B), hangerő eloszlás (minimális, 25%, 50%, 75%, maximális) beállítása 0-100 skálán stb. stb.
    Vannak olyan dolgok is (és ezek vannak többen), amelyek megváltoztatása esetleg a tévé "kiakadását" majd sohatöbbéújranemindulását vonják maguk után (memória sebességek babrálása, gyártói kulcsok átírása stb.).
    Ha az OK-val beléptünk egy almenübe, akkor a Beállításokkal ("csíkos gomb") tudunk visszalépni, nem a Back-kel ("visszakanyarodó nyíl gomb")!

    A szerviz menüből a tévé kikapcsolásával és újraindításával léphetünk ki.

    Ha valamit úgy cseszel el, hogy a tévé attól még működőképes marad, de "valami nem stimmel", akkor próbáld meg visszaállítani a szerviz menüben. Ha nem emlékszel, mit túrtál el, akkor a tévé normál üzemmódjában a Beállításoknál keresd meg a gyári visszaállítást és reseteld a tévét. Hátha...
    Bár a szerviz menüből pont azokat a dolgokat tudjuk babrálni, amik egy ilyen reset után is megmaradnak, szóval lehet, hogy izé van... Ha nem boldogulsz, akkor itt a fórumon megkérsz valakit, akinek ugyanilyen tévéje van, hogy lépjen be szerviz módba és írja le neked, hogy az adott elcseszett menüpontban neki milyen értékek vannak és próbáld azokat beállítani.

    De szerintem nem igazán van olyasmi, amit a normál üzemmódban ne tudnál adjusztálni, ki-bekapcsolni. Meg nem is igazán kell szerintem.

    Ezt csak azért tettem be, hogy legyen ilyen infó is.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák