Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz andorra #32321 üzenetére

    Letenném én is garast a zenei CD-írás témában.
    Alapvető fontosságú természetesen az írandó lemez jellege, minősége, de emellett szerintem nem lehet eléggé "túlmisztifikálni" az írási sebességet sem, ugyanis tapasztalatom szerint a sebesség függvényében is nagy a hangminőségkülönbség - vagyis az eredeti lemez hangjához való hasonlóság.
    Amíg lehetett olyat kapni, addig csakis "74 perces", egyszeresen is írható CD-ket vettem, sajnos ilyenekkel már nehéz találkozni, ezért az utóbbi időben kísérletezgettem olyanokkal is, amelyeknek négyszeres a minimális írási sebességük - és persze "80 percesek". Olvasgattam többféle tesztet mai, sokszorosan írható CD-k írásáról, amely tesztekben bizonyos lemezeknél arra jutottak a tesztelők, hogy a 8x írás jobban áll nekik, mint a 4x. A saját tapasztalatom azonban mindig, mindenféle lemezzel az volt, hogy minél kisebb az írási sebesség, annál nagyobb az eredeti lemez hangjához való hasonlóság. Linux alatt meg tudtam oldani (K3b-vel), hogy a 4x minimális sebességű CD-ket is 1x sebességen írjam, és még ezeknek a 4x-es minimumúaknak is tetemesen (2-3 orto-val) jobb volt a hangminősége, ha 1x-en írtam őket.
    Ugyebár köztudomású, hogy a "gyors" írható CD-ket nem szabad a minimális írási sebességük alatt írni, mert a lézerfej túlégeti őket, és olvasgattam is mások ilyen tapasztalatairól, a saját kísérleteim szerint azonban eddig sose volt gondom a minimális sebesség alatti írással, sőt, mindig az lett a legjobb, pedig próbáltam már korábban vagy 5-6-féle lemezzel ilyesmit. Tehát én a magam részére még a 4x-es (vagy 8x-os) minimumú lemezek írásakor is az egyszeres sebesség mellett teszem le a garast, és eddig ennek semmiféle hátulütőjét nem tapasztaltam, a lemez tartósságában sem.
    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor egyszeres sebességre állítom a K3b-t, akkor 1,4x-1,8x közötti sebességgel ír.

    (#32333) KisTücsök: Hát igen, a kalandos történet és a felemás magassugárzók miatt én is dilemmában lennék, de a mostani eladójának a szövege elég korrektnek tűnik, és bizony ennyi pénzért nagyon is megéri Tannoy R2-t venni. Döntened persze neked kell, de ha a hangi állapota "eredeti" a párnak, akkor felettébb csábító a vétel, az R2 egy igen korrekt hangdoboz - amint azt mások is jelezték.

    [ Szerkesztve ]

  • blattida

    nagyúr

    válasz andorra #32321 üzenetére

    De, ezt visszaigazolta.
    Az általad említett 10X-es írás a gyakorlatban nyolcszoros-t jelent, ami pont az a maximális írási sebesség, ami még clv módon történik, azaz állandó kerületi sebesség mellett, ami a legjobb olvashatóságot hozza magával és a legtöbb író ilyen stratégiája még elég jó ahhoz, hogy a c1 és c2 hibák szám kellően alacsonyan maradjon..

    kammerer
    A gyorsan írható adatlemezek minimális írási sebessége 1X-es, csak már évek óta nincs olyan író, mely 1X-es sebességgel tudna írni...ezért nem írnak ilyen alacsony sebességgel, a legtöbb felhasználó nem akar 1 óráig írni egy lemezt, abban viszont andorrának igaza van, hogy ma már nagyon kevesen írnak lemezt és az a kevés is inkább rövid távra, de azért előfordul olyan is, aki tárolni is szeretné, hosszú időre.

    kjani18
    Általában igen, de azért előfordulnak rca hangsugárzó csatlakozók is.

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák