Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz WN31RD #2676 üzenetére

    ". A tapasztalataim ezek voltak: Igen kevés kivételtől eltekintve nem hallottam különbséget (normálisabb) félvezetős erősítők között. Soha, egyszer sem hallottam különbséget audio kábelek között. Nem egyszer fordult elő, hogy körülöttem majdhogynem ájuldoztak egy nagyon jónak mondott eszköz hangjától az elvileg hozzáértők, én pedig - ciki, de - semmit nem hallottam, pedig nagyon próbáltam hallani. És így tovább, lehetne folytatni..."

    "A fenti saját tapasztalataim után kezdtem el jobban utánaolvasni a dolognak, és azt találtam, hogy majdnem mindenről, amit én egyáltalán nem hallok, egy rakás fizikus és egyéb szakember azt állítja, hogy azokat kb. senki nem hallja, ehelyett csupán képzeli (ld. pl. nemrég belinkelt pdf). Ez nagyon furcsa egybeesés, és nekem volt a legnagyobb meglepetés."

    Ezek alapján ki mered jelenteni, hogy pl. kábelek között nincs hangzáskülönbség? Mert te nem hallod és mert néhány "fizikus" ls egyéb "szakember" szerint nem hallható (nem véletlen az idézőjel)? Holott ezt pl. nincs az a szakember aki tagadná. Mint ahogy azt sem, hogy két elektronika között is van hangzásbeli különbség.
    Ja és nem utánolvasgatni kellene a dolgoknak, hanem a több százezer/milliók egybehangzó állításai alapján egyértelmű tapasztalatot igazolni saját füllel? Ez pont olyan, mint annó a Föld alakjáról állítottak: a Föld lapos, mert úgy tanították, hiába tapasztaltak mást a hajósok. Aztán nézze meg az ember ma hol tartunk...

    Ha van kedved lefordítani és ide beírni annak a pdf-nek a részleteit akkor rávilágíthatunk közös erővel, hogy mekkora sületlenségek és áltudományos okoskodások vannak benne. Főleg a csöves kontra félvezetős és a digit kontra analóg fejezetekben. Az figyelemre méltó, hogy az ilyen jellegű látszólag műszaki tartalmú irományokban nincs semmilyen mérési eredmény. Csupán a müszaki ismeretek részleges és felületes összehordása.

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák