Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz schawo #19781 üzenetére

    Nem feltétlenül kell hallani különbséget, a szerelhetőség, az ár, a kinézet mind lehet a favorizálás forrása.

    dabadab: ha valaki elkölti egy autó árát, akkor általában a placebó az pozitív hatású, hogy igazolja a tettét. Nem?

    (#19783) bajnokpityu: placebó hatást kelthet maga a név is, nem kell az árra fogni mindent.
    A neutrik egy világhíres cég, a kácsa meg egy hazai forgalmazó (akinek tényleg vannak egyébként szar és drága dolgai is és igen, a drágább csatlakozói egyáltalán nem biztos, hogy jobbak mint az olcsó... elég sokat szedtem már szét, néha meglepő a hasonlóság 2 csatlakozó közt, ahol árban van egy 2-3x-os szorzó....).
    Ezek után az agyad eldönti, hogy egy kácsás a neutrikkal szemben nem állhatja meg a helyét.

    Csak azt nem értem, hogyha valaki megemlíti a placebó hatást akkor miért van "mindenki" felháborodva, amikor az egy teljesen bizonyított dolog, hogy létezik, alá tudom támasztani kísérletekkel, linkekkel és minden földi jóval. Míg arról, hogy két azonos kategóriájú csatlakozó közt különbség van, Te nem hiszem, hogy tudsz linkelni vaktesztet, mérést vagy akármit és még magad sem végzel el egyetlen vaktesztet sem. Ez a különbség a két dolog közt. :U

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • Tristis

    őstag

    válasz schawo #19781 üzenetére

    Egyrészt az ő füle már régóta edződik, utóbbi 8 évben pedig Sonido-n, másrészt irgalmatlan komoly rendszere van (persze ez bizonyára szubjektív valamelyest). Az én fülem két-három éve edződik egy közepeske rendszeren, most már egy sokkal jobbon fog, de még mikorra hallani fogok rendesen, addig még sok idő el fog telni. Ezért írtam, hogy ki-mivel mérgezi a fülét...

    Azzal egyetértek, hogy vannak elbaszott csatlakozók. Azzal is egyetértek, hogy vannak haszontalanok (Kácsa Audio jobb oldal az összevissza recézett marhaságok :DDD), de egy sima, normális csatlakozó és egy kiváló csatlakozó között én Denon DVD1400 futómű tuninggal-Esel-Zimonyi-Sonido rendszeren se hallottam különbséget. Azért szoktam járni hozzájuk, javul a hallásom, járok élőzenei koncertekre, 5 évig művészetek völgye blues sátorában tengettem napjaim, énekkaros voltam anno stb. én mégsem hallottam különbséget (vakteszt ugye). Mutattak rossz csatit is ezek után, az el tud rontani mindent. Tiszta sor. :R

    Én csak azt mondom, hogy tápkábel között hallok különbséget (főleg teltség terén), de csatlakozóba nagyon nehéz ügy és ezért lehet nem is éri meg költeni rá.

    szerk.: és általában nem a sima 300Ft-s csatik tartoznak a rosssz kategóriába, hanem ezek a design szarok drágáéé :U

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Új hozzászólás Aktív témák