Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz Dorian #15859 üzenetére

    Valószínűleg mind a kettő közre játszhat a dologban. De maga az ízlés változása is elegendő hasonló helyzethez. Szerintem. :)

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • AMDFan

    addikt

    válasz Dorian #15859 üzenetére

    Nagyon is van értelme annak amit írsz. Én ugyanezen estem át az utóbbi 2-2,5 évben mint amit most te megfogalmaztál. Folyamatosan váltogattam a hangfalaimat, míg eljutottam oda, hogy akusztikus, vokális zene, jazz, finomabb elektronikus, tehát összességében a lágy zenék gyönyörű szépen szólaltak meg, tényleg mintha itt lett volna a szobában az énekes. De mindig mikor hallgattam volna egy kis Metallicat, vagy Prodigyt akkor nem azt kaptam amit vártam. Aztán tök véletlenül úgy gondoltam, hogy hallgassunk meg egy Klipsch hangfalat. Ez volt kb 1 hónapja, azóta kicsit elszaladt velem a ló, mert az RB-51-től az RB-81-en át úgy néz ki, hogy a RF-82-ig vezet az út :Y

    (#15860) dudika10: Nekem nem változott meg az ízlésem, egyszerűen a metálhoz kell az erő, és kell egy kis színezettség. Én mindig azt szerettem volna elérni, hogy kb úgy szóljon itthon a metal meg a rock mintha koncerten lennék. Ehhez most állok a legközelebb.

    szerk: most nézem a Dali C6-ot. Hát nem tudom. Ahhoz képest, hogy álló hangfal dupla membránnal azt olvasom róla, hogy 14,6kg? Szerintem egy könnyű hangfalnak könnyű a hangja is. Én legalábbis eddig azt tapasztaltam, hogy a stabilitás elengedhetetlen. A mostani polcsugárzóm 13,6kg, állvánnyal együtt szerintem 30 körül vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Dorian #15859 üzenetére

    Nem tudom, szerintem a metál akkor nem jön át, ha fedett a hangzás (esetleges basszushiánytól, magasba billenő hangképtől most így álló sugárzó esetén eltekintek). Ha tisztán, semlegesen átjön a torzított gitárhang, az igenis odab*sz. Csak tekerd feljebb! :))
    Mellesleg koncerten sem halkan szól. Ha itthon halkra veszem a marshall kombómat, ez sem veszi le a fejemet, kell neki a kakaó.

    AMDFan: Ilyen nincs egyszerűen. :N Ha valami tényleg jó akusztikus zenéken általában, és neutrális a hangképe (eleve akkor jó csak), az jó lesz metálon, rockon is. Csak a basszus a kérdés, de ha az is van, akkor semmi akadálya a metálnak. Az enyémet még nem (nagyobb térbe szerintem kevés lenne a basszus, bár még nem próbáltam), de az AR9-est a legnyugodtabban ajánlom neked (a régit: [link]), ez például már nem igazán ismer műfaji korlátokat. És ebay-en 1000 dollár környékén szokott elmenni, még csak nem is elérhetetlen árban sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák