Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz denesdr #122587 üzenetére

    Sztem ezt VoidXs-nek akartad írni. :K
    Soha nem mérek kábel impedanciát multiméterrel, definíció szerint is hülyeség, nem véletlen hívják az impedanciát ellenállás helyett impedanciának. Inkább szimplán azt veszem, amire az van írva, hogy 75 Ohm-os. Mármint, amikor tanácsot kell adnom valakinek. Ha magamnak csinálom, mindegy, mert random coax Conrad-ról, két aranyozott RCA és ráforrasztom, viszlát. Csak manapság már nincs ilyenem sem, bár legutóbb az analóg RCA kábeleimet csináltam coax-ból. :U

    Ezt lehet a Conrad.hu-n is kapni. Azt hazudják, hogy konstans 75 Ohm. Biztosan nem fogok leállni vitatkozni velük, vagy egy AP-vel nekiesni a kábelnek. Cserébe ha valaki kérdezi, milyen coax jó, ez egynek kiváló például.

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz denesdr #122587 üzenetére

    Visszatérve a témára, szerintem nincs mit aggódni alacsony frekvenciákon az impedancia illesztés megléte vagy milyensége miatt. Egy RCA nem BNC, ez tény, de ha az SPDIF maximuma átmegy rajta (192kHz), ezek mégsem MHz frekvenciájú jelek, ahol már egyértelműen bukna az RCA-szerelt 75Ohm kábel. És pont ez az oka annak, hogy kamaszkoromban is és most is egy mezei conrad-os, nem 75 Ohm-os és nem is coax típusú nemfulldzsunka analóg RCA szintén átviszi az SPDIF coax-nak szánt digi jelet.

    Én csak azért szoktam a "szokásos dumát" mondani, mert abban tuti nem lesz hiba.

    Mondhatnám neki, hogy "bármilyen RCA kábel jó, ne törődj vele", de itt bekockáztatnék a tényleg dzsunkák miatt nagyobb százaléknyi tévedést, mintha azt mondanám, hogy "75 Ohm-os coax-ot vegyél szerelve" , abban nem lesz hiba, pláne ha ilyen pénzmaggal dolgozik. :K

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák