Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz proci985 #117250 üzenetére

    Nekem életemben nem volt még ennyi, de olyan, mint amikor a takarómat lecserélem egy 10x akkorára és akárhogy csomagolom magam este töltöttkáposzta formációba és gyűröm magam alá, még mindig nem jön le a nyakamról, mert endless, végtelen, egyszerűen rengeteg van belőle. Ez fantasztikus érzés. Amúgy marha jó áron vettem, boltból sosem húztam volna be őket így egyben akkor sem, nemhogy ma (csak ránézek az árakra) + kontroller is (de az már volt). Kapott egy ZFS-t, ami nálam már vizsgázott, úgyhogy szerintem peace jó darabig, forrással már nincs gondom. :D (Pi4 lesz, ugyanezen a NAS-on lesz a Roon Core is, aztán wifin szépen átlöki, ahogy illik).

    Gondolkodtam nagy SSD-ken én is, de ott a sebességen kívül semmit nem nyerek (ja és zaj, nyilván). Amikor elkezdtem matekolni, omg. Annyiból az egész hifim meglenne, asztalos munkástul hangszóróstul mindenestül - nem kéne az oda beallokállt-félretett kis tőkécskét ellőni egy nyamvadt lejátszóra + sebesség nem kritikus, most olyan 500MB/s körül olvasok róla, seek sincs agyonverve (1 user használja, nincs konkurrens menet, nem egy iroda 100 alkalmazottja tépi a NAS-t), úgyhogy triviális volt a HDD-nél maradás. Ha publikus szerver lenne, bajban lennék, bizonyos ultrasűrű forgalmakat cache-ből letudna, de azért na, reszelne észnélkül).

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák