Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz SZKEBE75 #95068 üzenetére

    Yamaha vagy Marantz (kb 6005 szintjén), túl részletes, szellős hangú erősitőt inkább ne, de kábelezésre viszont figyelj, szánj rá, a Klipsh magasa meg fogja bosszulni a kábelszintű torzulásokat.
    dgyuri0123: A nem vagyunk egyformák-at arra értettem, hogy valószinűleg ott is kipróbálnám a relé elé bekötött hangkábellel a hang változás előnyének jelentőségét. Nem tuningra céloztam. A tuning túl sokba kerül ezen a szinten, s nagyon keveset hoz a fizikai korlátai miatt. Szóval én "kókányolnám" az új árú 360 ezres erősitőt, mint ahogy "kókányolom" az újkorában (1998) 1500 dollárba kerülő erősitőt is. A relé elé beforrasztani a hangkábelt, vagy áthidalni nem olyan beavatkozás, ami miatt belenyúlásmentesként ne lehetne árulni (nem vissza fordithatatlan beavatkozás), s engem hajtana a kiváncsiság ott is, hogy vajon mennyit ront a hangon. (Mondták már, hogy ha nem tudom, nem fáj, de ez a hifiben sokmindennel igy van..s inkább tudni akarom :) ). Sokan költenek kábelre, IC-re, alátétektre, stb sokezret hogy kicsivel jobb hang legyen (én is köztük), a biztositék kikerülése is ilyen szintű változást hozott nálam. Sokadszor mondom, nem követendő, nem is ajánlom senkinek a biztonsági okok miatt, ez az én vállalásom, csak érdekességképp szoktam emlegetni, hogy AZ is ott van, és Az is hoz a konyhára :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák