Új hozzászólás Aktív témák

  • NeoExDeath

    aktív tag

    Sziasztok,
    Kérlek segítsetek rájönnöm valamire. Arról lenne szó hogy van egy elég jónak mondható erősítőm, amit az asztali számítógéppel eddig egy viszonylag közepes minőségű egyszerű Jack dugó RCA kábellel kötöttem össze. A PC ben van egy kb. 25 000 Ft értékű hangkártya, ennek a Jack dugó kimenetével van összekötve az erősítő 5 m hosszú kábellel . Na most én eddig arra gondoltam hogy ez a kábel szűk keresztmetszet a hang átvitelben ezért régóta szerettem volna lecserélni egy digitális koaxiális kábel re ezért rendeltem egyet az eBay ről ami meg is érkezett, egy kellően vastag jó kinézetű kábel nem került sokba de minőséginek tűnik. Összekötöttem az erősítővel gondoltam hogy milyen jó lesz, kipróbáltam és az a megfigyelésem hogy a hang ugyanazon a hangerőn sokkal kevésbé tűnik részletgazdagnak. Mivel a hangkártyán nincs digitális koaxiális kimenet ezért az alaplapi kimenettel kötöttem össze. Összekötöttem az erősítővel gondoltam hogy milyen jó lesz, kipróbáltam és az a megfigyelésem hogy a hang ugyanazon a hangerőn sokkal kevésbé tűnik részletgazdagnak. Mivel a hangkártyán nincs digitális koaxiális kimenet ezért az alaplapi kimenettel kötöttem össze a kábelt. Én elvileg az gondolnám hogy mivel digitális jelről van szó az erősítő ben lévő converter végzi a dolgot és az alaplapi koaxiális kivezetés éppen jó lesz a célra, de mégis úgy érzem hogy sokkal jobb hangja van a frankó hangkártya kíméletének még a viszonylag egyszerű kábelen keresztül is. Ez mitől van? Illetve hogyan tudnék 5 m-es távolságból a lehető legjobb hangot átvinni, mire törekedjék jobb analóg kábel re vagy valami probléma a digitális forrással vagy a kábellel van?
    Köszönöm előre is a választ !😁

Új hozzászólás Aktív témák