Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz #71562240 #53596 üzenetére

    A doboz a normálisabb belső kábelezés és csillapítás mellett kapott (erősítős oldala persze) egy bontós jack csatlakozót. HT5000ből ugyanilyen színű szettem van, és a gyári szatelitjei annak a vicc kategória, 5.1-es használatkor az 1250esek a frontok, így a kb 200 helyett 80Hz-re mehet a vágás[hangkátyán állítva] így a mélynyomó meg a front is kb azt tudja csinálni amit kell. Tehát használható saját erősítőjéről, vagy 2 kábel átdugásával passzív hangfalként is, amikor a HT5000en lóg.
    A fenti okokból nem válnék meg az 1250től; a minőségibb zenehallgatást nem itt ejtem meg, sokat nem is fordítanék erre. DAC-ra kötve elég alacsony (1/6-1/8) poti állásnál meglepően jól (és kb max hangerőn) szól (gondolom a TDA2030 itt még optimálisabban működik) - de gondolom kicsit jobban is szólhatna, és a borzasztó silány táp (kemény pattanás jelzi a villanykapcsolásokat) is idegesít.

    Most épp a Sure TA2024(C) illetve TDA7492-vel feleszerelt kis T-ampjait nézegetem hogy érdemes lehet-e ezt használni a gyári erősítője helyett (a HT5000é akkora trágya hogy azt hagyjuk). Utóbbihoz lenne is egy elfekvő Asus tápegységem, akkor az kb 30$ (ill azon normálisabb a poti). Teljesítményben nem kell (szerintem) a nagyobb, de ha még optimálisabb tartományban marad (mert vagy 4 vagy 6ohmos a genius,nem emlékszem pontosan, de relatív alacsony impedanciás) az 50W-ossal, akkor azt venném inkább. Ha van értelme, persze... Azon is gondolkoztam hogy a meglévő tápot kellene inkább befogni a gyári tápellátás helyett esetleg... bár a gyári chip ha jól látom torzításban és frekiátvitelben is gyengén teljesít. 98%ban DACról (most X-Fi HD, érkezőben a M M 06 MX) hajtom, azaz ilyenkor a saját erősítőjéről.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák