Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Kernel #42408 üzenetére

    :R :R :R Segítőkészséged előtt.

    Hozzáfűzni valóm:

    1. A mentendő drive ST1000LM024, 1TB Samsung fejlesztésű, tapadás után gyorsan anyagleválással tönkremenő típus. 1-2 indítás még nem szokott életveszélyes lenni, de ha menet közben történt, akkor bizony a felület nem csak a fej alatt a tapadás helyén sérült.

    2. A linkelt első drive 5400.4 250GB, ami hagyományos rendszerű, így a relatív vastag légpárnája miatt az utolsó ilyen jellegű mentéssel menthető drive-ok egyike. A másik link esetén már nem élte volna túl amit az első kapott, viszont a tapadása a lemez szélén volt, ahol SEMMILYEN adat nincs. Így nem is tudott sérülni. Ha a fejszerelvény nem deformálódik, akkor lehet esélye, de az ütéskor keletkező hő a fejet a megálláskor, vagy tapadásból kivételkor tönkre teheti. Így még látszólag hibátlan munkában is lehet hiba.

    A felületet védő gél (lakk) rugalmas, így a fej beletapad. Rossz mozdulat vagy túlzott tapadás esetén a fej a karról szakad le, és a felületen marad. A tapadás helyén ez az anyag gyűrődik is, így azonnali inditás során a fej ugrik rajta, és a felületbe belever! Ez azonnali további hibát okoz, mely lavina szerűen olyanná válhat, mintha homokfújással tisztították volna a lemezek felületét.

    Múltkor leírtam! Hiába teszed hozzá, hogy saját felelősségre, adatvesztéssel járhat, pont ezt a mondatot és figyelmeztetést fogja annak az agya ignorálni, aki nagy sz@rb@n van. Ráadásul pont ez az a hiba, ahol az első hozzányúló embernek van esélye, utána szinte senkinek már, a keletkező további hibák miatt.

    Azt csak halkan említem meg, hogy a mentendő drive esetében 1mm-be közel 70 ezer légrés (légpárna) fér el, így a fej "eléggé" közel van a felülethez. A gélbe tapadó apró levegőből érkező szemcsék meg bele ragadhatnak (szemcse típusától függően), így esély sincs arra, ezek lerepüljenek a felületről induláskor. Ha meg a fej alá kerül, akinek van képzelő ereje, az használja.

    U.I.: Folyamatosan figyelem ezt a témát is, és a mostanáig megpróbáltam erőt venni magamon. Sikerült átlépni ingerküszöböm.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák