Új hozzászólás Aktív témák

  • Nevemsincs

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    egy hozzá nem értő kér tőletek segítségetek, hogy maga meg tudjon bírkózni a feladattal (tehát nagyon nem baj, ha szájbarágósan segít, aki tud!!!);

    a következő a szituáció.
    adott egy ASRock Conroe1333-d667 R(?) alaplap, melybe bővítés képen vettem egy WesterDigital WD5000AVDS SATA II-es vinyót (van benn egy másik vinyó, az is WD, 100GB, ez maradna a fő(?) winchester).
    op rendszer jelen pillanatban XP, ami hamarosan linux (ebbe nem menjünk bele :) ) lesz, de előtte szeretnék amit lehet átmenteni a régi vinyóról az újra.

    Szépen aranyosan bedugdostam a tápot, sata kábelt, azonban sehol sem látja a gép az új jövevényt.

    valamit olvastam neten, hogy BIOS-ban kell vmit csinálni, vagy le kell szedni vmi drivert, mert xp atya nem barátkozik alapból a sata-val(?)

    na már most ott flopis megoldást írni (ami nincs), illetve vmi nLite-ot is emlegetnek...

    ha valaki lenne oly kedves és lépésről lépésre nekem leírná, mit és hogyan csináljak, hogy életre keltsem kedves új jövevény és használatba tudjam venni, nagyon hálás lennék! :)

    meg még bónusz dolog (bár ez annyira nem egetverően fontos)...
    a mostani vinyó 2 részre van osztva (10-90).
    ezt meg szeretném szüntetni, miután az adatokat átmentettem az új HDD-ra, hogy újra teljes vállszélességgel üzemelhessen. ezt hogyan tudom kivitelezni?

    előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák