Új hozzászólás Aktív témák

  • Squirrel

    őstag

    Abban igazatok van, hogy pl. telefontöltő dugaszát simán be lehet dugni a J-s konnektorba is. Viszont a TV, háztartási gépeknek (akár egyszerű vasaló, kenyérpirító) kör alapú (C-típusú) dugaszát már nem tudom mindegyikbe beledugni, mivel sok fali dugalj egy kicsit süllyesztve van (szerintem pont biztonsági - földelési okok miatt) és oda fizikailag nem fér bele a kör alapú tápkábel. De pl. a nappaliban nem süllyesztettek a dugóaljzatok, oda elméletileg belemegy az otthoni, EU-s szabványú dugó is. Más kérdés, hogy oda konyhai tapasztalatból kiindulva nem mertem még beledugni otthoni kábelt. Szerintetek mi történhet egy erősítővel, ha mégsem tetszik neki a földelés hiánya miatt a konnektor? Ezen a honlapon pl. [link] kérik is, hogy rendelésnél jelezni kell, hogy milyen dugasszal kéri az ember a kábelt.

    Ezért nem tudom, mi a legjobb megoldás, mikor házimozi, hifi témákban sokszor ölre menő viták vannak, hogy egy tápkábel mennyire fontos a hangminőségben, akkor ha a tápkábel és fali csatlakozó/elosztó/zavarszűrő közé valahol a rendszerbe beteszek egy 10 CHF-os dugasz-átalakítót, akkor az mennyiben avatkozik bele a hangképbe? Anyagi okok miatt nyilván szerencsésebb lenne otthoni szabványú kábel sima átalakítóvel, mert ha terveink szerint a közeljövőben hazamennénk, otthon hasonló aljzat-okok miatt dobhatom ki a svájci tápkábelemet. Vagy dugóztathatom át.

Új hozzászólás Aktív témák