Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister X

    tag

    Sziasztok ! olyan problémám van hogy egy hete vettem egy aktív polcsugárzó párt (Jamo S801 PM),tv-re kötöttem optikai kábellel,és az a bajom vele hogy pont a beszédhang iszonyat gyatra (mintha egy dobozban,vagy egy vödörbe beszélnének az emberek) ami tv nézésnél,filmezésnél nem előny... Első kérdés,tudok e bekötni valamiféle hangszínszabályozót az aktív hangfal elé amivel ki tudnám jobban emelni a beszédhangot. Ha kell rca-val is be tudok menni a hangfalba,van egy d/a átalakítóm. Második kérdés,hogy mi van akkor ha az aktív polcsugárzómra rákötöm a régi mikro hifim hangfalait is? Vagy akár csak egyet. 8ohm-os mind a kettő rendszer a mikro hifi és a polcsugárzó is,de ilyenkor megfeleződik vagy harmadolódik (ha + kettőt kötök rá)a kimeneti teljesítmény ? Köszi ha tudtok segíteni !

    [ Szerkesztve ]

    " Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

  • Mister X

    tag

    válasz szazbolha #34770 üzenetére

    Igen új. (itt megjegyezném hogy voltak használatra? utaló jelek egy új készüléken... az egyik hangfal furán volt becsomagolva,mintha már fel lett volna bontva egyszer,a távirányítónak a kis ablakát védő fólia félig le volt válva,és hajszálkarcok voltak az egyik hangfal alján amit csak két nap múlva vettem észre,lehet én csináltam,de szerintem nem. Biztos valami újracsomagoltat vettem amit írtak az apróbetűs részben...vagy eltakarta a black friday -35% felirat...)Talán még járatni kellene,változhat még a hangja? Bt-ugyanolyan hangja van,fülhallgató vagy scart nincs már a tv-n csak optikai hangkimenet van. ezért vettem anno a d/a átalakítót is,a kis mikro hifim volt így rákötve. Hangbeállítások nyista mihelyst beállítom optikai hangkimenetre.

    " Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

  • Mister X

    tag

    válasz szazbolha #34772 üzenetére

    Szerintem fizikai probléma nincsen egyszerűen ilyen hangokat tud kiadni. ezért akarom ha lehet egyáltalán rákötni plusszba a régi mikro hifim hangfalait.

    " Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

  • Mister X

    tag

    Ez egyformán szól BT-n és optikai bemeneten keresztül is. azt már kipróbáltam hogy a bal helyére bekötöttem a régi hifi hangfalat és lám gyönyörű kristálytiszta beszédhangok jöttek ki belőle. azt nem fogom megcsinálni hogy más-más hangfal legyen jobb és bal oldalt az hogyan nézne már ki? :DDD :Y akkor már inkább fognám a micro hifit bedugnám az egészet a tv mögé és rca-ról adnék jelet mindkettő rendszernek és hadd szóljon négy hangfalból :D majd hétvégén összekötöm már a régit a tv-vel és meghallgatom hogy feleslegesen adtam most ki 65ezret. az egészben még az is poén hogy a régi hifi és a jamo között használtam egy samsung (60ezres árkategóriájú) hangprojektort is amit azért vettem mert azt hittem szebben fog szólni a hifinél,de már az első perctől legörbült a szám. :O azt (is) kár volt megvenni. a tv hangszórójánál ezerszer jobb volt de a hifinél nem. most meg eladtam a hangprojektort és megvettem a jamot hogy egy "életre" letudjam a tv hangosítását de most is inkább sírok. nekem semmi nem jó ezek szerint. :D

    " Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

  • Mister X

    tag

    Hali ! Köszi mindenkinek a válaszokat ! Hát nem tudom mi legyen... 5.1, 7.1 nem érdekel,a régi micro hifit csak azért kötném rá egyidejűleg a tv-re a polcsugárzókkal,hogy ellensúlyozza a jamo hiányosságát. de szerintem ezt sem fogom meglépni. tiszta hülyeség lenne négy hangfalból hallgatni egy tv adást. :DDD vagy megszokom a jamo hangját,vagy ha nem akkor eladom fél év múlva és nézek más alternatívát. Még egy kérdésem lenne ha lehet,tudtok ajánlani mélysugárzó típust,mekkora teljesítményű legyen,filmezéshez,zenéhez(disco,pop,ha ez számít) Kb 18 négyzetméteres szobába kellene.

    " Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

Új hozzászólás Aktív témák