Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz szaszlaci #8143 üzenetére

    Köszi az ötleteket. Igen az SBX1320 8 ohmos, 2000-es évjárat :)

    Mérni szeretném, de ezzel még vannak problémák, kommersz magnó elektretmikrofonom van, de csak akkor kaptam hihető eredményt, ha a hangszóró közepe elé teszem kb 0,5-1cm a mikrofont. Így csak egyenként tudom mérni a hangszórókat és nemigazán összehasonlítható az 1m-es SPL-jük, 1m-ről mérve erős rezonanciák miatt nem szoktam használható eredményt kapni.

    Ja igen, akartam már kérdezni, hogy ez a hangszórótól 1cm-re elhelyezett mikrofonos mérésben kapott frekvenciamenet milyen viszonyban van a süketszobában 1m-ről felvett frekvenciamenettel?
    Hihetőnek tűnik amit mérek, de van olyan mélykiemelés (70-80hz körüli csúccsal 5dB kiemelés), amit a doboz szimulációja nem mutat (ott 1dB alatti kiemelés jön ki a TS paraméterekből, és a doboz térfogatból).
    Vagy az 1cm-es mérés nem használhatól, vagy a TS paraméterek a SAL-nél ennyire vannak kösző viszonyban a valósággal.

    DX25-ök érzékenysége. Az adatlapban megadott 93,5dB SPL az ugye 2.83V-os gerjesztésre vonatkozik?

    Csillapítani mindenképpen L-paddel fogom, hogy rezonancián lerontsa a Q-t a párhuzamos ellenállás, erre az elsőfokú hangváltó miatt van nagy szükség.
    Ma este méregettem az impedanciát, egyik 648Hz-en rezonál és ott 15 ohmos, a másik 760Hz-en és ott 10,5 ohmos (eltérő Q juk van). A rezonancia fölött viszont szépen együttfutnak, tized ohmokra.

    Ha már impedanciát mértem, megnéztem egy 6,8ohm 5W-os YAGEO tekercselt huzalellenállást is (fehér hasáb), eléggé rezisztívnek mértem (tized decibel eltérés sincs az impedancia abszolútértékében 20kHz-ig).
    A tekercselt huzalellenállást, vagy a fémoxid ellenállást szokták használni L padnek?

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák