Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36098 üzenetére

    Nem szar a Spahir választás mert 40 Hz et tud hallhatóan, és a dome amit beleraktam még ha el is basztam rá több ezret mire jó lett a 6db/oktávos hangváltó (volt ilyen több hangfalam, és jó volt ez is jó lett)

    Az én igényeimnek jó! 16 kHz ig hallok, és amúgy is előtte Mission MX3 am volt ami sokkal nagyobb volt 2 mélynyomóval tudta ezt reflexnyílással mint amit ez tud zártba!

    És jobb a gumiperem mert nem rohad el, és ez a fő szempont. Propagandát meg nem nyelek már mert pont azért kell habszivacs hogy 5 - 10 év múlva vidd csináltatni.

    Bátyám 2 pár Radiotechnika S90F is gumiperem, köszöni szépen patika a membránja!

    Amit meg látok habszivacs mind rohad, te is írod 10 év, más meg itt reklamált, de ha kell másolok youtuberól az agyonajnározott Videotonról!

    Egy újabb elégedett vásárlótok: "Van ettől a cégtől itt a szekrényemben 2db 2550 A-hoz ajánlott mélysugárzó, de meg sem közelíti az eredeti Videoton mélysugárzó hangját. Nagy csalódás volt és akkor a gyártás minőségéről még nem is beszéltem. A sorjás festett kosár, a hanyagul, ferdén beragasztott pillék és a csálén beragasztott porvédők elviselhetetlenné tették még a látványt is. Az örökösen szétporladó szélű hangszóróktól már idegbajt kaptam, ezért választottam ezt a műanyag membrános, gumis hangszórót, - lesz, ami lesz alapon - de ezzel sem voltam megelégedve."

    Úgy hogy gumiperem, nem poénból írogatom, ez nektek is jobb hírnév lenne!

  • killbull

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36098 üzenetére

    Kapaszkodhatsz, volt Reflex Megám 3 utas, hangváltó 1,42 Miliherris tekercs a mélyen, 22 mikrós kondi a középen, 2,2 mikrós kondi a ringsugárzón, régi de az egyszerűsége miatt szerettem. Szóval tudna ha akarna a H2000 dobozt is ha akarna, és megmutathatná azt a nagy több évtizedes szakértelmet.

    De ahogy te írod kilehet venni a szavaidból hogy nem dicséred!

    A kondenzátorok hangját meg ne haragudj ezt nem rosszból írom ahoz előbb hallanod kéne legalább 16 kHz ig mint nekem hogy halljad a különbséget. Én hallottam élőben is, ugyan azt mint a videóban. A Remix kásás darabos (nem tudok máshogy fogalmazni) ez rontotta el a Videoton domeomat is úgy hogy már a 3 - 4 pár remix kondit kellett cserélgetnem a dobozban, és méregetni kellett, kivett egy marékkal az eladó és méregette előttem, szóval még jónak se mondanám.

    A Jantzent beleraktam 8400 Hz en vágva akkor láttad a középtartományt hogy visított, akkor, ellenállással javítottam meg de a nagyon magas cincegő hangok eltűntek. Mire rátaláltam Subvoice honlapjára ahol gyakorlatilag egy ugyan ilyen hangfalat épített csak álló hangfal volt a Saphirhoz képest, 20 cm mély, tölcséres dome, de amúgy ezt is mondhattad volna hogy a tölcsér miatt visít. Aztán ez oldotta meg hogy kellően magasan kell vágni 8 Ohmon 1,5 mikrós kondi és 4 Ohmon 3 mikrós de én 2,7 el is jól jártam.

    A jantzen miatt lett tökéletes, és hidd el aki nem laikus az máshogy áll a remix kondikhoz!

    [ Szerkesztve ]

  • ozzy711

    őstag

    válasz shalafi66 #36098 üzenetére

    Már bocsánat de pont te hivatkoztál korábban az egyik magassugáróval kapcsolatban, hogy te gyártod!
    Innentől milyen plusz nyilvánosságra hozatalról beszélsz? Ezt pont te tetted meg, ezt bárki megtalálhatja!
    Mire föl ez a nagy tiltakozás, inkább lennél büszke rá, hogy mekkora ász vagy, te hangszórót is gyártasz!

    Egyébként ezzel nem is lenne semmi gond, ha gusztustalanul nem húznál le minden esetben ( mint az istenek a fejükre estekben az orrszarvú aki tüzet lát, azonnal eloltja ) egy valaki által belinkelt hangszórót a már linkelt oldalon szereplő hangszórókra hivatkozással, hogy azok mennyivel jobbak!
    Ezzel kb. végleg hiteltelenné váltál a számomra.

Új hozzászólás Aktív témák