Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz shalafi66 #33920 üzenetére

    Hja, még azt elfelejtettem megjegyezni, hogy (függetlenül attól, hogy ez nem sokat szól a hangminőségi végeredményről), a tálalt két vízesés diagram hasonlóbb lenne, ha a hangnyomás skálájuk ugyanazon intervallumban futna. Ha a TC90TDX skálája is 71dB-ig tartana csak lefelé, az elfedné azoknak a rezonanciáknak egy részét, amelyekből pedig előjönne egy s más a DX25-nél is, ha annak a skálája lemenne 67dB-ig. Akkor még mindig maradna különbség azon szándék bemutatásához, hogy nem egyformán rezonál a két hangszóró, de egyértelműen kevesebb különbség maradna - szerzőnk sokkal nehezebben állítaná, hogy a DX25 "sokkal tisztább", ami persze nem is igaz. A két ábra kb. azt mutatja meg, hogy vannak, akik úgy mérnek, hogy az jöjjön ki belőle, amit mutatni akarnak.
    Másrészt, mint említettem, az elfuserált SPL-görbéje miatt a TC90 családban a TDX-et a Focal igyekezett hamar lecserélni a TD5-re, amely altípus képességei jóval mérvadóbbak ezen konstrukciójú családra vonatkozólag, például nem olyan cikkcakkos a frekvenciamenete.

    Na mentem.

    Szerk.: És persze a #33922-re is lenne mit mondani, de minek, másrészt nagyrészt már előre elmondtam az előzőben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák