Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Wolfskin #33909 üzenetére

    Én itt se szólok már semmit, nem is vagyok, de ha olyanokat olvasok, hogy aszongya:
    "Nem nagyon van műszaki akusztikai fejlesztés a B&W-k mögött.", vagy hogy a DX25 jobb lenne a nála egyébként kategóriákkal jobb TC90TD5-nél, vagy hogy ""Nem kell hozzá hallani, a konstrukció és a paraméterek meghatározzák."", akkor azért most az egyszer csak-csak szólok, hogy hát... izé..., ilyeneket értelmes ember nem mond.

    Egy dolog igaz, a TC90TD5-höz egy kicsit óvatosabban kellhet keresztváltót tervezni, mivel a "szokásosnál" bő egy oktávval magasabban, majdnem 1500Hz-nél van az Fs-e - no és arrafelé van 2-3dB kiemelkedése is - amije egyébként a DX25-nek is van ugyanazon a tájékon. csak lapályosabban. Versus annyi előnye van a TD5 magas Fs-ének, hogy az alatt gyakorlatilag önmagát szűri kb. másodrendű meredekséggel, ennyiben könnyebb is váltót tervezni hozzá, ráadásul az Fs-én is jól szól, nem kell nagyon megijedni tőle. Lényeg, hogy hangminőségben (és műszakiságban) a DX25 nem említhető egy napon a TD5-tel.

    De részemről ennyi, nem törődök az egésszel, csak hát csak hát...

Új hozzászólás Aktív témák