Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz DjTaRsY #33713 üzenetére

    Elolvastam.... kemény volt.
    Nem mondok erről véleményt, mert egyrészt valaha mérnök voltam, másrészt nincs elég tapasztalatom hangtechnikában vagy hifiben (bármi is legyen az)

    De van egy fotós párhuzamom erre. Réges-rég diára fotóztam, bejártam a fél világot egy 645-ös géppel, de volt 6x9 és 10x15-ös gépem is. Ezek nagy méretek, messze a leica méret felett (amit ma fullframe-nek becéznek). Egy más világ.
    20 éve ment a vita hogy a digi vagy a dia a jobb. Végül a digi győzött. De én mégis másnak sőt jobbnak tartom a diát 645, de inkább 6x9-től. Van benne valami plussz, olyasmi mint amit a csöves erősítőkben meg az alnico-s mágnesekben keresnek egyesek.
    Aztán telt az idő és volt szerencsém látni egy jól feldolgozott digi képet, amely egy majdnem 645 méretű lapkával készült.
    A hatás újra megjött.

    Összefoglalva: hiába tudom merre szaladnak az elektronok, mégis hiszem hogy vannak tudományosan nem leírható dolgok, olyasmik amik az érzékelésünkkel vannak összefüggésben. Kép, hang, szagok, tapintás.... . Azt elfogadom, hogy a nem definiált rész a szubjektum oldalára esik, de hát ez a valóság.

Új hozzászólás Aktív témák