Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #24202 üzenetére

    :) A 4-ed rendű BP-nek nem olyan jó a dinamikus viselkedése, meg a terhelhetősége sem. Illetve nehéz hangolni, sok impedanciamérést igényel. :)

    Én azt gondolom, hogy ha olcsón hozzá tudsz jutni egy HA31 vázhoz (kosár+mágneskör) abba lehet építeni jó hangszórót. Vagy ugyanez eljátszható egy SAL SBX 4060-nal, vagy SPA 4050-nel is. :) Ettől kisebb költségvetéssel nehezen úszható meg.

    Persze attól is függ, hogy mekkora terhelhetőséget/max hangnyomást szeretnél. :)

    A monacor SPH 315 a forgalmazónál látható adataival sem hoz jó mélyeket.

    65 literben 51Hz az f3 pont, és kb 75W-ig marad lineáris tartományban. :)

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • Ebit

    addikt

    válasz Mikisys #24202 üzenetére

    Jót építeni, még kész tervek esetén is, csak abban az esetben lehet, ha több anyaggal, megoldással kísérletezel minden téren.

    Ezek azok a szempontok, amit nagyon kevesen tudnak betartani, és ezenkívül sok esetben az időtényező is lényeges.

    Személy szerint én mint korábban is írtam, nem ragaszkodnék a 30 cm-s vagy nagyobb mély hangszóróhoz.

    Mielőbb tisztázzuk, Én a szubbasszust 20Hz-80Hz(max.100Hz) között értem, ahol a 30Hz lesugárzása még szinte teljes intenzitással történik.

    A Te projekted igényeid.

    Számomra ilyenkor mindig, az merül fel kérdésként, hogy egy adott frekvencián, jelen esetben a

    "ahol a 30Hz lesugárzása még szinte teljes intenzitással történik.", tökéletesen hallod, és pontosan mit is?

    Megkaptam shalafi barátunktól az Ő általa ismert adatlapját az SPH-nak, hát abból, az alapján nem lesz szubbasszus. De az újabb adatlap sem túl biztató

    Szintén erre utaltam, ahány hangszóró,adatlap mérés , de hogyan , mivel, hol, és mennyire reprodukálható módon, és ez szinte mindegyikre igaz,és nem beszéltünk arról, hogy viselkedik, néhány óra,használat után.

    Összegezve, nem egyszerű eset.

Új hozzászólás Aktív témák