Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Ismét pár kérdés, hátha tudtok segíteni ;)
    A következő képen a szobám rajza látható, ahová házimozit szeretnék.
    [kép]
    És ugyan ez nagyban, új ablakban:[link]
    Nos amint láthatjátok, elég pici a hely, ami a hátsó hangfalakat illeti. A szoba mérete 6mX3,5m. Másként a bútorokat elrendezni nem tudom, mert a kihúzott ágy már így is túllóg az ajtón, és kb. 0,5 méter hely van belépni a szobába.
    A kérdésem az lenne, hogy ebbe a szobába hátsó hangfalként dipól, vagy sima hangfalakat tegyek-e be, illetve merre nézzenek a hátsó hangfalak (a szoba, vagy az ágy felé)? Az ágy két oldalán csak fél méter hely van, ebből adódóan teljesen fel lesz tolva a hangfalak a falra. A tv szekrény mögött, és a számítógép asztal melletti fekete téglalap a radiátorokat jelöli.
    Ha 5.1-es rendszert vennék, hova tudnám tenni a mélyládát?
    Valahol azt olvastam, hogy a hátsó hangfalak akkor vannak jó helyen, ha 150-180 cm magasan vannak elhejezve. Ez szerintetek is így legyen, hogy jóval a fülmagasság felett legyenek? Máshol azt hallottam, hogy az az ideális, ha a front és a hátsó hangfalak is egyformák, mert ebben az esetben ha mind a négy hangfal nagy álló, akkor elhagyható a sub, viszont ebben az esetben nem todom megoldani, hogy a hátsók magasan legyenek. Van még egy érdekesség ami esetlegesen szóba kerülhet hátsó hangfalként, a Wharfedale LoudPanel PPS1 [link] Ennek az ára viszonylag olcsó, 35-37.-Ft/szett! A a gyártó honlapján kifejezetten kiemelik, hogy L alakú falra is fel lehet tenni, és úgy is érvényesül a térhatás, mivel nem írányított a hang szórása. Esetleg ha ezt venném háttér sugárzónak az mennyire volna jó, vagy rossz? Ha ezt venném, azt úgy tudnám felszerelni, hogy az ajtó mellé az egyiket, a másikat az ágy mögé (lásd a lenti képet). Valaki esetleg ismeri, netán használ ilyen LounPanel-t?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák