Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz Sennalacy #17303 üzenetére

    Azért, mert ránézésre nem lehet hangsugárzót tervezni. Azok a "kitek" valószínűleg elég messze vannak a pontos kidolgozottságtól. Így körülbelül hasraütve én is nagyon könnyen tudok terveket készíteni. :D Csak nem akarok, mert nincs értelme. Ezektől még a DiY dolgok is sokkal kidolgozottabbak, lásd: [link]

    (#17311) ) Sennalacy
    Ez a kínai Vifa, még ha eredeti, akkor sem igazán jó hangszóró, több a baj vele, mint a haszon. :) A mai normálisabb Vifa kínálat ki is merül szerintem ebben a három hangszóróban. [link]

    (#17314) Sennalacy
    Én jól ismerem a "TheVoice" készítőit. :) Meg a hangszórókat is. Egyszerű Sonyk, nagy csodát nem lehet várni. De legalább olcsó, és a SAL, vagy hasonló kínai cuccoktól legalább annyival jobb, hogy az árát megéri.

    (#17333) Sennalacy
    A szokásos fektetett MTM elrendezésű center dobozok eleve problémásak iránykarakter szempontjából, többnyire csak azért készülnek így, mert a lapos, széles forma könnyen elhelyezhető és eladható a TV mellé-alá, stb. A profi mozis rendszereknél 5 egyforma hangsugárzó dolgozik az öt csatornán, otthoni rendszereknél már annak is örülni kell, ha legalább a hangszórókészlet úgy-ahogy egységes.

    (#17349) Sennalacy
    A Tannoyok szintén nem olyan nagyon jó hangszórók, viszont két előnyük van, egyrészt olcsók, másrészt szépek, és harmadrészt viszonylag követhető tervek szerint az eredeti hangsugárzók jól utánépíthetők (ez már három is volt). Nagy dolgokat itt sem kell várni, de kevés bajjal és gondolkodással megkapod kb. ugyanazt mint amit a linkelt hangszórókkal készült, ma már használtan kapható hangsugárzók tudtak.
    Ez nem is baj talán addig, amíg nincsenek eszközök, információk, tapasztalat egy saját hangsugárzó nulláról felépítéséhez.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák