Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Str8 sk8r

    őstag

    ...miután beleolvastam rég feledett kedvenc topikjaim egyikébe(ebbe), úgy gondoltam, megosztom a fórumtársaimmal a mai követelményeknek is megfelelő, környezetbarát, újrahasznosított anyagokból készült, igazán csendes, kis méretű, mégis nagy teljesítményű piciPC konstrukciómat, amely gyakorlatilag bármely alkalmazási területen megállja a helyét (ha a HD5670-es kártyát is beleteszem) :

    piciPC

    icetower

    EU

    ...a zotac lapba, amely többek között USB3, eSATA, dual wifi, teljes értékű PCIe16-os csati birtokában van, beültetésre került egy core i3/530-as kis erőgép, közel 3 GHz-es sebességgel, 2 maggal, 4 szálon, és 2x4 giga DDR3 1600-as modul...mindezeket táplálja egy 275W-os delta kis méretű ATX táp, amin a 6cm-s kis ventit, ami bár egész halk üzemű volt, lecseréltem egy 8cm-s zalmanra, és egy házilag kicsit felturbózott alpenföhn brocken tartja őket hűvösen... :D ...

    A kritika jogos, az Alapelveket megsértetted.

    [ Módosította: #65675776 ]

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz JetiRulez #23143 üzenetére

    ...nem tudom milyen célra kell, de talán a csontenyv igény szerinti mértékben elkeverve fűrészporral (por álagú fa darálék) szerintem megfelelhet a célnak...asztaloséknál szinte "mindenre jó"... :DDD ...

    ...az alapanyagok könnyen beszerezhetőek, és száradás után könnyen megmunkálható...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    ...legutóbbi sikeres projektem után újabba fogtam, ami mára ismét révbe ért...

    ...igény született egy kicsi, egyszerű, halk gépre, ami mp3-at kezel, lehet netezni vele, a film-file-okat is kezeli, és nem fogyaszt sokat...
    ...el is kezdett körvonalazódni egy új terv : egy EPC3 nevű házikóba, ami igencsak kicsike (25x20x5 cm!!! ), egy régi kis intel atomos giga lap (mert ez volt olcson mini ITX-es integrált lapból aprón épp)...már 30k-nál járt a költség, de sehogy nem akart összeállni a megálmodott masina...már megvétel elött tudtam, hogy a 4x4cm-s ventit egy percig se fogom használni...levéve egy rövidke próbaüzem után rögtön érezhető volt, hogy az a kis borda semmire sem elég, és az alatta levő csipp botrányosan sok hőt termel...már az is elgondolkodtató volt, hogy nem a legnagyobb, ventis borda alatt lapul a proci (én kis naív azt hittem pedig), hisz nem is az az igazán problémás hőforrás...a képet nézve balról jobbra a bordák alatt lapuló chip-ek a déli híd[link](3.3W), az északi híd-benne az IGP-vel[link](22.2W), és a kis 230-as atom proci[link](4W)...hát eldöntöttem, hogy akkor bordácska levesz, és lecserél...csak a levesznél elakadt az ötlet, ugyanis eléggé rá volt gyógyulva, és mivel már láttam letépett BGA csippet, gondoltam, nem erőltetem, hanem inkább utána olvasgatok...rengeteget olvastam borda leszedésről...visszafelé sorrendben az első három a "hűtős-lepattintós módszer" amitől kissé tartózkodtam, mert elég brutálnak érződött, aztán a "oldószeres-alkoholos módszer" ami ellen valahogy szintén kétségeim támadtak, és a "lemelegítős megoldás"...végül a következő terv született meg : mivel mindegyik alkatrész kibír a tokozáson mért 80°C-t károsodás nélkül, bekapcsoltam a gépet, had melegedjen...megvártam, míg felszökik a hő 65°C-ra, és kikapcs után enyhén tekerve, és húzva szépen lejött, mintha nem is az a borda lett volna...volt itthon egy régi silent breeze III-as bordám, ami elég tetszetős darabnak tűnt erre a célra, csak néhány alkatrész útban volt neki, így kicsit "megfaragtam" a borda talp részét, ami nem is volt olyan egyszerű művelet, mint képzeltem (két napig fűrészeltem, reszeltem)...kész lett, felszereltem, próba üzem, és nagyon tutinak látszott...viszont ekkor lettem figyelmes a ICH7 erős melegedési hajlamára...ezt gyorsan megoldottam egy éppen ide liiő trükkel, a 3 mm ! magas bordázat közé beletoltam félbe hajtott aluminium csíkokat...ezen állapot látható az alábbi képeken...itt már teljesen biztató volt minden, hiszen 20°C-os szobába is csak 45°C-ig kúszott fel a hő bár a lap nem volt még a házba, csak antistatic zacsin volt tesztelve, de gondoltam, ha beépitem házba, max 10-15°C-t emelkedik a hő, és majd ott stabilizálódik, és majd nyáron se éri el 40°C-ba se a 80°C-os lélektani hőhatárt...hát beépitettem a házba, és bios-ból figyeltem meddig megy fel...hát ismét elbukott az elméletem, mert a kép tanulsága szerint nem igazán olyan szellős az a kis kuckó, mint írják...le is kapcsoltam a gépet olyan 68°C körül...ekkor nem volt már más választásom, mint ventit alkalmazni mégis, pedig minden porcikám ellenkezett ez ellen...csakhogy itt jött a bökkenő, mert megítélésem szerint 8cm alatt venti csak akkor halk, ha nem megy...viszont a ház 5 cm-es szélessége eléggé korlátozza a kivitelezését bármilyen venti beszerelésének...csak két lehetséges megoldást véltem találni, vagy kívülre a házra csavarozok rá egy légkavarót, vagy az oldallapot kivágom venti méretben, és a bordákhoz erősítem...ez történt...így már teljesen rendben tette a dolgát...kapott egy 32 GB-os SSD-t, így a win7 is hasít rajta, és lett neki egy spéci slim DD2 800 2GB-os rammodulja, igaz, csak 533-ig kezeli a ram-sebességét...viszont kis tuningal megy a proci 1800-on, és vele a ram már 600 MHz-en...most is erről netezek, filmeket nézek, stb...most 20°C-os szobába 30°C alatt marad minden esetben a hőmérséklet, és mindezt teszi kb 4-5dB-es "zajkeltés" mellett (gyakorlatilag hangtalan)...

    ...végül szép hosszas szösszenetet kapartam össze, van aki rövidebb logout bejegyzéssel "büszkélkedik"... :DDD ...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    ...köszi mindenkinek az elismerő szavakat... :R ...

    ...(#23754) macko20 : sajna csak ez volt raktáron ebben a méretben... :DDD ...igazán nem is vagyok benne biztos, hogy a hőcsöves hűtő segített volna-e, mert itt inkább a hőmennyiség eldisszipálásával volt a gond, és nem a hűtőfelület méretével, inkább a gépházon belüli légmozgás hiányával szembesültem... :K ...

    ...(#23755) Wind-Storm : hát úgy max 1 cm lenne, vagy picivel kevesebb...ha egy slim ventit betettem volna, és a lapát nem is súrlódna az oldallappal, akkor se tudna rendesen feiss levegőt fújni a gépházba, jobban melegedve a cucc (autó ventiszabályzás) emelné a fordulatszámot, és hangosodna is a rendszer-megint vágás lenne a vége...meghát 8cm-s légkavaróból ilyen volt itthon a vitrinben a leghalkabb... :DDD ...igen, jól láttad : glaci sb venti, ami állítólag 1700-at forog 19dB zaj mellett, és mivel a lap szabályozza a fordulatszámot, csak saccolni tudunk...terheletlenül 700 körül indul, win7 alatt 850-nél stabilizálódik, és mikor megkínoztam 1080p-s vidivel, és 100%on kínlódott a proci 1 órát, akkor felment 900-920-ra...szerintem olyan 5-7 volton tekerhet... :)) ...

    ...(#23756) FatalEror : logout cikk nem hiszem hogy lesz belőle, nem az én stílusom...van itt PH!-n egy saját kis blogom, ahová a hasonló "kis szösszeneteimet" szoktam kiírni, oda valószínűleg bekerül majd... :D ...

    ...(#23746) Vegitaa : én a hűtő lamellák függőleges állására esküszöm, így tud közöttük áramlani a levegő felfelé, a természetes útján...

    [ Szerkesztve ]

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    ...egy új házat szeretnék ez helyett az ideiglenes megoldás helyett...ebből a kuckóból akarom kialakítani az oduját...a terv az lenne, hogy nem az oldallapra helyezném az alaplapot, hanem nem várt módon a talplemezre...ehhez a hátfalat szét kell majd flexelnem, és ha már ennyire benne leszek, gondoltam beépítek a hátfalra egy nagyobbacska ventit...én erre gondoltam, de még annyira az elején vagyok (csak tervek vannak, a ház, és a lap-proci-ram-hűtő), hogy minden ötletet szívesen megfontolok-alkalmazok... :)) ...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz Str8 sk8r #23831 üzenetére

    ...megpróbálom konkrétabban célozni a kérdést... :B ...

    ...szeretnék beépíteni ilyesmi ventit...esetleg valaki tapasztalatot tudna írni, vagy tesztet linkelni, mert én nem találtam szinte semmit erről...ha valaki esetleg már hasonló terméket tudna ajánlani, az is megtenné...az elvárásom : halk 140-200mm-es venti... :R ...

    ...(#23832) Wind-Storm : valami delta 275w-os tápocska... :K ...

    ...(#23834) DiceBlade : röviden-az túl 1xŰ volna... ;] ...hosszabban-nem is olyan nagy az a kis midi házikó... :DDD ...magasságra, és szélességre kb pont jó...a hosszúságának kihasználására meg van pár tippem, de ez még alakulgat... :)) ...

    [ Szerkesztve ]

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz FatalEror #23717 üzenetére

    ...próbáltam visszakeresni egy régebbi hozzászólást, és akkor láttam ezt a post-ot...

    ...a desztillált vizes hűtéshez egy kis segítség, ha még nem láttátok...a vidin egyébként ásványi olajba merítik a cuccost...állitólag jó a trafó-olaj is, amit az elmű használ a trafóházakban...ezek hosszú idő után se vezetnek, és használhatóak (az olajok), és a ventit is lehet hang nélkül használni...

    ...volt is itt valahol egy topik a témának PH!-n, de lassan érdeklődés hiányában elsüllyedt...ha jól rémlik, a sztori addig jutott, hogy az olajba üzemeltetett cucc hónapokig hibátlanul üzemelt, majd idővel fura dolgokat művelt, végül elhalálozott...megvizsgálva az alaplapot azt mondta a tesztelő, hogy az olaj lassabb beszívódva a lap paneljába, azt megdagasztotta, és idővel a forrasztások, és belső szálak látták kárát...azért kíváncsi lennék további tesztekre... :K ...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    ...sziasztok...segítség kellene nekem a következő témában:

    ...kellene nekem egy 80x80-as, esetleg 120x120-as (mm) zárt szelvény lehetőleg 2-3 mm-es falvastagsággal rézből...250-es hosszal lehetőleg méretre vágva...továbbá szintén rézből kellene egy t profil is... :U ...

    ...régebben szab.tam egyik passzív hűtéses gépének cikkjében olvastam hasonlóról...az lenne a célom, hogy találjak egy helyet, ahol félkészre feldolgozzák, azaz mértre vágják nekem... :R ...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz szab.tam #32838 üzenetére

    ...70k volt a VGA hűtő "csak" munkadíjba ?!? :Y ...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz FatalEror #32849 üzenetére

    ...hát nem is tudom...ennyiért már akár marógépet is vehetett volna... :DDD ...vagy én kivésem neki akár ennyi pénzért még mokkás kanállal is... :DD ...

    ...szerk : mindenesetre azért megnyugtató, hogy nem csak nekem szoktak olyan "projektjeim" lenni, amik tiszta anyagi csőd, még a végső siker ellenére is... :)) ...

    [ Szerkesztve ]

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    ...sziasztok...esetleg nem tudja valaki a [ [link] ]sapphire rx570es VGA kártya venti lábai bekötését? :B ...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz imibogyo #77910 üzenetére

    ...köszike...ez megnyugtató...akkor egy sima PWM-es ventire egy az egyben elcserélhetem az elromlott gyárit... :C :R...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

Új hozzászólás Aktív témák