Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #18713 üzenetére

    :R :R :R

    itt a táblázatban a csőhosszak nem túl bíztatóak. 8 mm-nél 250. a conrados itt max 400. mivel a fogyyasztóknak, (pl. gpu), relatív kicsi a hőleadó felületük, így a kevés hőcső másik vége minél hosszabban tudja átadni a bordáknak a hőt, annál jobb. nagyon nem mindegy, hogy ez kb. 25 centi, vagy 5....

    és idáig nem, mert egyszerűen nem találom őket.
    a conrad által forgalmazottak gyártóját megtaláltam. de onnan rendelve drágább, mintha a teréz krt-ra bebattyognék...
    (tipikusan tesco zsömle effektus: náluk olcsóbb. te már csak tudod...) :DDD

    ha szembe jön még ilyen gyártó link, ne titkold el légyszi. és nagyon köszönöm!

    most inkább behúztam a kéziféket. azokat a hibákat, amiket a procihűtőnél elkövettem, nem akarom még 1x. ott kapkodás volt, és több tervezési hiba becsúszott. így az max 90-100 w-ra jó. ha jobban átgondoltam volna, akkor egy szénnéhúzott 150w-osat is elbírt volna.

    ezért most már egy olyan hűtőt akarok csinálni, ami lego szerűen bővíthető, de alaphelyzetben is tud fogadni annyi csövet, és van annyi bordája ami egy komplett gép hűtésére elég. de a távolságok miatt legalább 40 centis csövekben kell gondolkoznom.

    a mostani lapomon már vannak + bordák. az így is elvan. de egy platformváltás után akár egy fet-ről is el kell tudnom vinni a hőt. gép szélesség 22 cm. 2 kanyar kb.8-10 centi. és és legalább 2*4- 5 cenit kell maradjon a befogásoknak is. legalább 40 centis csökek kellenek, de inkább 45-50. csak ez 8mm-nél már valszeg túl sok. de 40 alatt nem számolhatok.

    így most inkább tájékozódom, és közben felvásárolom a végső, hőleadó felületnek szánt cpu hűtőket. (lehet, hogy rávetődöm a feléjebb lévő képen látható xbox-os kartondobozra...) :U

    csak a költségvetés elborzaszt. :(((
    ezért döntöttem úgy, hogy nemcsak a gpu-ra tervezem, hanem egy nagyobbat. nem kerül sokkal többe. egy életre szól. és amíg csaka vga-t hűti, addig tuti hatékonyabb lesz.
    így annak sem vagyok kitéve, hogy a alulméretezem a vga hűtést. az nay szívás lenne, ha megcsinálom csak a gpu-ra, és kevés....

    szerk:
    ilyen elmebeteg árak vannak. 3 db. 74 euro. és társai. kész...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák