Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolli

    addikt

    válasz ftc #8476 üzenetére

    Most itthon vagyok, nézegettem is az ellenfeled.
    A kérdés az, hogy pl. széleken támadásnál milyen támadást hozol össze, ill. milyen kp-t.
    Mit ír a HO?
    Mert ügye kp fronton nem állsz most jól, így félő, hogy ez kihat elég sok értékelésre.

    Én mindenféleképpen pl. széleken támadnék, de azért nem árt ha a birtoklásnál feléd billen a mérleg nyelve. A kérdés, hogy milyen erősségű szélső támadásokat tudsz csinálni úgy, ogy az nem menjen a középpálya rovására.

    Ha nagyon legyengíti a kp-dat, akkor kénytelen vagy egy szélen támadni. Most jobb oldalon, mert a bal oldali védelme gyengébb szokott lenni. De sajnos az egy szélen támadás veszélyes, mert úgy járhatsz, mint R0by vagy én, hogy a helyzeteidet nem az erősebb oldalra kapod.

    Én, amikor megengedhetem, hogy mindkét szélen támadjak, akkor úgy szoktam csinálni, hogy a legerősebb támadás megy az erősebb védelmére, a gyengébb támadásom a gyengébb védelmére. Persze akkor, ha elvi síkon át is megyek rajtuk.

    Pl. ha egyik oldalad jó, a másik megfelelő, akkor én a jót vinném a középszerű teteje védelmére, a megfelelőt meg a középszerű alja-gyenge teteje védelmére.

    Így mindkét oldalra kapott helyzeted nagy eséllyel bemehet. Persze így is kimaradhat 1-2.

    Aztán jön a védelem kérdése. Az sem mindegy, hogy abból milyet tudsz felvonultatni.

    Zs

    HT-s csapat: Sörhas

  • zsolli

    addikt

    válasz ftc #8476 üzenetére

    Múltkori meccseteken széleken támadott, és ahogy Dolby írta, a középső támadása a brutál.

    Tehát a múltkori meccseteken 5 db kiírt helyzete volt, meg egy SE-je.

    3 helyzete kapott a bal oldalára, ami kimaradt.
    2-t kapott középre, ami be is ment.
    Az SE-je nem jött be.

    Teát széleken támadás ide vagy oda, a középre kap helyzetet, az nagy eséllyel bemegy. A szélső helyzeteit nagy eséllyel levédekezed, de persze itt is bemehet azért.

    Azt tudom csak mondani, hogy ha a kp-d nem okécsos, akkor koncentrálj arra, hogy az 5 db helyzeted bemenjen. Tehát bármelyik szélre is megy, az nagy eséllyel átmenjen a védelmén,
    A védekezésnél meg tartsd a szélt, hátha amit oda kap, hárítjátok. A középső támadását gondolom nem nagyon tudnád levédekezni.

    Zs

    Ui.: a taktikai változtatásait Neked jobban kéne ismerni, elvileg minden héten látod mit csinál.
    Így ha megnézem egy meccsét, én nem tudhatom, hogy pl. egy kulcsembere akkor eltiltás alatt volt, vagy sérülés miatt nem volt pályán. Meg elméletileg Te tisztában vagy a mostani edzés hatására a játékosainál ;)

    [ Szerkesztve ]

    HT-s csapat: Sörhas

Új hozzászólás Aktív témák