Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee5016

    őstag

    Épp azt beszélgetjük ez is komoly-e ???

    2 GHz-es GeForce GTX 680 a Zotac-tól
    A Zotac új videokártyájának GPU-órajele a gyári 1006 MHz-ről 2012 MHz-re nő.

    Az NVIDIA GeForce GTX 680-as videokártyája a várakozásoknak megfelelően elképesztően jó teljesítményre képes, a GPU-ja pedig figyelemreméltó, 1006 MHz-es értéken működik. Azonban a kártya eltörpülhet a Zotac új vezérlője mellett, amely nem volt elégedett a vezérlő teljesítményével, ezért megduplázza a GPU órajelét.

    A Zotac április közepén mutatja majd be az egyszerűen csak "Godly" GeForce GTX 680-at. Az 1536 CUDA maggal működő kártya GPU-jának az órajelét 2012 MHz-re emelték, míg a 2 GB GDDR5-ös VRAM 6008 MHz-en dolgozik.

    A kártya az OpenGL 4.2-t, a PCI Express 3.0-át, a DirectX 11-et, a PhysX-et, a 3D Visiont, a 3D Vision Surroundot és a 3-utas SLI-t egyaránt támogatja. Kimenetek tekintetében két DVI, egy HDMI és egy DisplayPort csatoló áll majd rendelkezésre. Az egyelőre nem derült ki, hogy a Zotac minden piacon elérhetővé teszi-e a vezérlőt vagy csak Kínában kerül forgalomba.

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    Olyan teszteket tud valaki linkelni,ahol több procival kergetik a 680-at? (i5 2500,2500k i7 2600,2700,vagy épp 1355 i5-i7?)Én 460 sli-t váltanák le vele ,de van több alternativám is .Érdekelne mit és mennyit tudnak kitekerni belőle a különböző procik .

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    válasz Keksz03 #749 üzenetére

    Igen érdekes lesz,ha meglesz :K és köszi azért átfutom ezt is.Nem tudom ,hogy a jelen platformon mennyit hozna,vagy nyúljak a másik variációmhoz .Nem akarok egyenlőre 2011-et
    MOD:az előbb elütöttem 1366-os

    [ Szerkesztve ]

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    Thx mindenkinek :R

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    Remélem ez a hír is egy rosszízű áprilisi tréfa:Komoly hiba a GeForce GTX 680 kártyáknál
    Részletek Kategória: Videokártya Közzétéve: 2012. április 01. vasárnap, 11:42 Veszélyes és roppant kellemetlen bug borzolja a felhasználók idegrendszereit. Előfordulhat, hogy a már piacon lévő kártyák egy része cserére szorul.

    A TDR (Timeout Detection and Recovery) név alatt elhíresült anomália a GPU Boost eljárás miatt került ismét felszínre. A technológia a GeForce GTX 680 grafikus kártyánál debütált. Az eljárás lehetővé teszi a mag órajelének automatikus beállítását. Annak érdekében, hogy a teljesítmény mindig ideális szinten mozogjon, a GPU Boost a grafikus processzor terhelését, a fogyasztását, illetőleg az aktuális hőmérsékletet is figyelembe veszi, és ennek függvényében emeli a tempót. Természetesen a dinamikusan változó frekvenciák magával hordozzák a feszültségingadozást is. A probléma ezen a ponton van, ugyanis a monitorozó chip olyan órajelet követ, mely az üresjárati, és az úgynevezett core base állapot közötti ingadozást lassan követi le. Ennek megfelelően sajnos előfordul, hogy a GPU már kicsivel 1 GHz felett ketyeg, miközben a magfeszültség 0,96V értéken áll. A hiba elsősorban a hardveresen gyorsított böngészők alatt jelentkezik, hiszen ezek aktívan alkalmazzák a grafikus processzort. Természetesen fontos az adott weboldal is, de mivel az Internet Explorer, a Firefox, a Google Chrome, illetőleg az Opera legújabb, még fejlesztés alatt álló kiadása már teljes mértékben gyorsított renderelést alkalmaz, így nem feltétel a HTML5 canvas tag megléte
    Az Opera 12 is érintett a dologban.
    Partnereink révén már sikerült szert tenni az NVIDIA GeForce GTX 680 videokártyára, ezért első kézből tudjuk megvizsgálni a jelenséget. Saját tapasztalataink alapján létező problémáról van szó, mely valamilyen oknál fogva szerencsére nem érinti oldalunkat - legalábbis nálunk eddig még nem volt gond. Aki esetleg mégis problémákat tapasztalt, az kérjük mielőbb jelezze Meglepő, de egy olyan konkurens weblapon is jelent volt a TDR hiba (a címet most szándékosan nem írjuk le), amelyik egyébként teljes mértékben megfelel W3C validátora által támasztott követelményeknek.

    Az NVIDIA már jelezte, hogy megteszi a szükséges lépéseket. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy a vállalat lecseréli az eddig alkalmazott Richtek RT8802G vezérlőt egy magasabb teljesítményű egységre. A felhasználóknak egyelőre azt tudjuk javasolni, hogy az érintett weboldalakat kerüljék el, esetleg próbálják meg kikapcsolni a hardveres gyorsítást a szóban forgó böngészőben. Jó választás lehet az Opera 11.62 is, mely még nem alkalmazza ezt az eljárást. Az NVIDIA illetékesei szerint a hibás példányokat a lehető legrövidebb idő alatt kicserélik.

    Ugye neem kezdődik előlről........... :(

    [ Szerkesztve ]

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    válasz Keksz03 #942 üzenetére

    Mint írtam én is kilestem a leendő 680-am ,de én megúsztam a 2db 460assal és az 560 ti-vel,ezt a TDR-t A környezetembe sokan nem,ezért egy kicsit félve váltanám a stabil sli-met.Egyenlőre várok...

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    válasz Keksz03 #944 üzenetére

    Ami nekem is furcsa az az,hogy az Nvidia elismerte, meg cseréli...a régebbieknél(460,560 stb) miért nem igy viselkedett? Remélem rémhír :U

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    válasz Keksz03 #1409 üzenetére

    Szia .Most,hogy szóba hoztad ezt a backplate dolgot:ha egy ref hütésű Evga-ra teszek,az nem korlátozza a nyák hőleadó képességét? Nem melegszik tőle jobban a vga? Víznél ugye értem is hiszen oda elengedhetetlen hogy ottlegyen,de légnél?

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    Sziasztok..kérdeznék,illetve bizonyságot szeretnék.Váltanék 670 -re, Asus ROG Matrix Platinum,gtx-580 -ról,De ez a táblázat nem győz meg,hogy kellene (egyébbiránt sima 580-hoz hasonlit,ami most mellékes)..legalábbis 100k-s körüli áron....Csak a texel rate-ban hasal el a karim egy 670 ellen...tényleg ennyit számít,ennyivel jobb??Az az egy adat a texel ennyire megdobja a 670-et?mégha minden másban gyorsabb az 580? A lap alján a pontos adatok....LINK
    Nem szintetikus tesztekről szeretnék tájékozódni,hanem tőletek napi felhasználóktól ,játékosoktól
    Köszi... :R
    MOD a fogyasztás sokadrendű és teljesen mellékes számomra..a teljesitmény érdekel kizárólag... :K

    [ Szerkesztve ]

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    sziasztok
    1 kérdésem
    egy gtx 770 sli-nek a 850-es táp elég ugye? Valaki biztos hajtott sli-t itt
    a második óhajom pedig:
    aki valakinél tud Inno 3d HerkuleZ-t az ne tartsa magában...

    [ Szerkesztve ]

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

  • zolee5016

    őstag

    Az én szépségem is itt van végre
    .
    .

    ...A SLI egyik fele......a másik hétfőn indul Englisisztánból...ugyanilyen lesz az is...

    [ Szerkesztve ]

    Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

Új hozzászólás Aktív témák