Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz p87 #8318 üzenetére

    annyira jó, hogy Abu bedob valami félinformációt a köztudatba, és utána tucatjával szajkózzátok tovább, néha még jól ki is színezve... csak két kérdés:
    - mit tartalmaz az 1.01 patch, ami érinti a driver-optimalizációt?
    - miért vagy ilyen biztos benne, hogy a 310.64-hez nem állt rendelkezésre az 1.01-es patch?

    én nem tudom ezekre a választ, és erős a gyanúm, hogy te sem - de cáfolj meg :)

    az SLI-probléma elég egyszerűen megoldható - ugyanez elmondható a CF-gondokról is?

    rendben, nem mondom, hogy jobbak az nVidia driverek. még akkor sem, ha én konkrétan az "optimalizálatlan" 306.97-tel néztem a FC3-at, és azon kívül, hogy a 310.64 biztos gyorsabb, semmi gondom nincs vele (ill. az akadás - ld. lejjebb). viszont nézd meg az utolsó pár nap bejegyzéseit a 7950/7970-es, ill. a 670/680-as topicban, és számold össze, hogy mennyi és milyen panasz van a játékra. nem rakétatudomány kiszámolni, hogy hol kevesebb a gond...

    az akadásról (ez mást is érdekelhet): próbálkoztam egy kicsit, hogy milyen fps mellett milyen sima a játék.
    - 45-50 fps mellett horror módon akadozik (alatta meg pláne)
    - 55-58 fps mellett kisebb-nagyobb akadások vannak, nem szép, de legalább a fejem nem fájdul meg
    - 60 fps felett sima, de eléggé észrevehető a tearing
    - 60 fps és vsync mellett teljesen jó, semmi gond nincs vele

    a fórumban olvasottak alapján a jelenség mind AMD, mind nVidia oldalon fennáll - nem tudom, egyáltalán lehet-e orvosolni driveresen, vagy egy az egyben a motor hibája. később nézek fraps logokat is, hogy nincs-e valami sunyi microstutter a háttérben.

    ja, és az AA-ról. megnéztem pár jellemzően darabos felületet (vezetékek, ládák széle, etc.), és 0xMSAA mellett is relatíve simák, úgyhogy biztos, hogy valamilyen post process AA van a motorban.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák