Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr X

    veterán

    válasz Josi #5900 üzenetére

    Nincs ezzel semmi gond, hisz a felek így állapodtak meg. Tiszta sor. Akkor lenne gond, ha a Kingston ezt nem fektetné le, csak annyit mondana, hogy hosszabb a garancia.

  • sasa311

    veterán

    válasz Josi #5900 üzenetére

    PTK 305 (1)

    (1) Olyan szerződés alapján, amelyben a felek kölcsönös szolgáltatásokkal tartoznak, a kötelezett hibásan teljesít, ha a szolgáltatott dolog a teljesítés időpontjában nem felel meg a jogszabályban vagy a szerződésben meghatározott tulajdonságoknak.

    És ezzel azt hiszem nyugodtan le is lehet zárni az eszmefuttatást. A Kingstonnak, az Intelnek, sőt, még a Bözsi néni PC gyárának is MAGYARORSZÁGON csakis a MAGYAR jogszabályokhoz kell igazodnia. Adhatnak ők ki bármilyen sajtpapírt, hogy mit vállalnak ez senkit nem kell, hogy érdekeljen. Meg van a lehetősége a Kingstonnak is arra, hogy 1 év kötelező jótállás vállaljon a termékeire, senki nem szólna hozzájuk egy rossz szót sem. De ha 2-3-10-100 évet vállalnak akkor azt a magyar jogszabályok betartásával kell vállalniuk, ha Magyarországon forgalmazzák.

    Ezt normálisabb gyártók pl. úgy hidalják át, hogy különböző országokban ugyan arra a termékre különböző garanciális feltételeket vállalnak. Pl. a Fujitsu Siemens monitoromra itthon 2 év teljeskörű garancia van, ha a Németeknél vettem volna 3 év volna, mert ott olyanok a jogi körülmények, míg a teljes afrikai régióban 1 év... Hangsúlyozom ugyan arra a termékre.

    Szerintem te ott vagy elcsúszva a dolgokkal, hogy a gyártó valóban 3 év garanciát vállal, de a magyar importőr rohadék és kihasználva az erőfölényét a kiskerrel szemben azt mondja, hogy én csak 1 év kötelező jótállást vállalok, a többit meg boxoljátok le az anyavállalattal Tinbuktuban. Ez önmagában az importőr részéről nem legális húzás de megteszik nagyon sokszor. A kisker nem tud mit tenni vele, a végfelhasználó pláne nem és a kisker szív a végén a garanciáztatással, mert a kiskert megb@ssza a fogyvéd ha nem tartja be a PTK-t. Azt meg tökéletesen elhiszem, hogy a Kingston gyár a világ végén telibesajnálja a magyar jogszabályokat és küldd "valamit" garanciába.

    [ Szerkesztve ]

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Új hozzászólás Aktív témák