Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz stargazer #2469 üzenetére

    A másik oldalt is érdemes nézni azért: leírtam, mi az, ami kötelező, de semmilyen más megoldásba nem köteles belemenni egyik fél sem. Tehát ha nem javítható és nem tudnak ugyanolyan másikat adni (vagy típushiba miatt mondjuk értelemetlen lenne), attól ők még nem lesznek kötelesek egy általad választott másmilyen lapot adni. Ha nincs megegyezés, akkor ilyen esetben viszont vissza kell adniuk a teljes vételárat. Azonban egyrészt az üzletben nem szokták szeretni (persze nem is kell, ez van), másrészt viszont neked is adógondokkal jár. Ha pedig a neked okozott kárt (adóilag) meg akarod téríttetni velük, egészen biztos, hogy bírósági pert kell indítanod, ami hosszú és drága játék.

    Hiú reményeid azért ne legyenek, hogy egy békéltető testületi eljárással bármit is elérsz. Nem kötelesek alávetni magukat, és vélhetően nem is fogják, vagyis ajánlás jellegű a döntés, egyetlen szankció a nyilvánosságra hozatal. Ezt követően aztán mehetsz a bíróságra, ha meg akarsz egyezni, ami néhány tízezres nagyságrendnél nem igazán éri meg. Szóval gondold végig még egyszer, és próbálj valamilyen kompromisszumos megoldásra jutni szerintem, biztosan létezik olyan, ami mindkét félnek jó.

    mod: És az, hogy egy törvény "fair" vagy sem, közömbös dolog, mindegyik törvény nem fair valakivel szemben...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • tlac

    nagyúr

    válasz stargazer #2469 üzenetére

    nem gondolom, hogy jobb, csak gyorsan rákerestem a két lapra, és nem tűnt rosszabbnak

    az uli chipset nem ér a nyomába annak az nForce 4 ultrának ami nekem volt

    pont, hogy panaszkodtál rá, hogy nem stabil a régi lap és ugyanolyan nem kell, hát ez nem ugyanolyan, másik chip van rajta, és lehet, hogy jobb driver is van hozzá

    p35-be meg igaz hogy nem megy bele a többi cucc

    kíváncsi vagyok hogy fogod belenyomni a ddr1-et és az amd procit

    lényeg csak annyi hogy az eredeti vételárnak megfelelő termék legyen a cseretermék. akkor meg már miért ne lehetne egy p35?

    a törvény szerint ugyanolyan lapot kaphatsz, ami elromlott (vagy javítják) ha ez nem megy akkor a vételár vissza
    a többi megoldás csak egyezkedés a bolttal

Új hozzászólás Aktív témák