Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    válasz net84 #2464 üzenetére

    jól gondolom, hogy egy ilyen cserénél már rá is kellene fizetni a régi lapra, hogy mindenki jól járjon?

  • stargazer

    senior tag

    válasz net84 #2464 üzenetére

    na újabb 10 perces telefonbeszélgetés immár a boltvezetővel. sokkal értelmesebb ő is meg a hangnem is. hála istennek hogy nem másért lesz valaki boltvezető. kicsit szenvedélyes volt a hangnem de remélem meg fogunk tudni egyezni, felhívtam figyelmét hogy kollégéja meg ős is tévednek ezzel a többletktg-es témával kapcsolatban. úgy érzem belátta hogy nem a levegőbe beszélek meg hogy télleg utánanéztem a dolgoknak. ő felháborítónak tartja hogy 2.5 év után az eredeti összeget követelném vissza rajtuk. én meg mondtam hogy egyáltalán nem olyan egyértelmű a képlet mint ahogy ő gondolja: igaz hogy nálam a termék értéke amortizálódott, viszont ő meg addig használhatta cserébe az én pénzem amit ugyanennyi idő alatt ugyanannyira meg is fialtathatott vagyis egyáltalán nem biztos hogy a mérleg két nyelve nincs egyensúlyban. és ezt komolyan is gondolom: már mi a fenéért csak az egyik oldalt vennénk figyelembe? úgy tűnt ezt is értelmes hozzáállásnak tartotta. én nem a vérét akarom szívni senkinek, ha ő vállalni tudta a 3 év garanciát azt egyrészt biztosan nem hasraütésszerűen tette, másrészt meg akkor bizonyára őfelé is valaki vállalni tudta. nem szivességeket teszünk egymásnak, hanem üzletfelek vagyunk. mindenki képviseli a jogait, érdekeit úgy hogy a másiknak ne legyen kára belőle. én nem akarom hogy káruk legyen, de azt se akarom hogy engem hülyének nézzenek, márpedig sokan nem tudják ilyen értelmben átgondolni ezeket a folyamatokat, és ez sztem az esetek 99%-ában kedvezett a boltoknak vagyis igazábol kihasználták a vevők tudatlanságát. és akkor van egy-két kivétel, akiket nem ejtettek teljesen a fejük tetejére. ezek persze az addig megszokottakhoz képest sokkal kellemetlenebbül esnek nekik, de a fair play az fair play.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Új hozzászólás Aktív témák